ТРЕНУТАК инспирације у Крушевцу као најава буђења “уснулог џина”, а онда нови тежак нокаут и повратак у сурову стварност. Партизан је тренутно очајан у сваком смислу те речи и сегменту функционисања, а ту болну истину за навијаче овог клуба оголио је и суботички Спартак. “Голубови” су некако преживели десет минута колико је данас домаћин играо фудбал, а онда се разлетели по терену и “искљуцали” сва три бода наневши црно-белима трећи узастопни пораз у првенству – 1:3 (1:1).

Уводних десет минута утакмице наговештавало је да би Партизанов “крушевачки пелцер” могао да се прими и у првенственом мечу у Хумској. Момци у црно-белим дресовима су “камповали” пред голом Остојића, ређали шансе и корнере, па је пенал после неспретног играња руком Денковића у 8.минуту стигао као награда за озбиљан и ангажован приступ. Рикардо Гомеш је други пенал у сезони за свој тим рутински претворио у водећи гол и чинило се да Лазетићеве пулене ништа не може да заустави на позитивном таласу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Партизан-Спартак 1:3

Ни највећи песимисти међу присталицама Партизана нису могли да ће тај детаљ заправо представљати последње конкретно дело офанзиве њиховог тима. Денковић је у 18.минуту одлично заломио Милетића и са 18 метара погодио десни доњи угао Стојковићевог гола, а та назнака буђења гостију је суштински представљала “гашење” домаћина.

Најава новог ватромета голова претворила се у јалово и безидејно кружење око бедема гостију, па Остојић практично није имао прилику ни да интервенише до краја полувремена. Са друге стране Денковић се својски трудио да се максимално искупи за направљен пенал, па је у 33.минуту могао и други пут да матира Стојковића на идентичан начин, али је искусни голман крајњим напором скренуо лопту у корнер.

И пре него што је могао да се донесе суд да ли су пауза између два дела игре и улазак Зорана Тошића бар мало продрмали домаћина на семафору је писало 1:2. Играо се 50.минут када се лопта после центаршута са леве стране некако одбила до Ђенића који је лагано послао иза леђа Стојковића за потпуни мук међу 2000 присутних навијача Партизана. Пречка коју је уздрмао Денковић три минута касније представљала је идеалну шансу за заокруживање немоћи тима којем и треће место пред плеј-оф опасно “виси”.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Лазетић: Вратили смо се на прави пут

Није Спартак имао среће да одмах докусури грогираног ривала, међутим и оно што је Партизан од тог тренутка покушавао да уради представља добру скицу за слику потпуне немоћи. Стихијски напади, солирање и нерезонски покушаји са дистанце јасно су оцртали све проблеме са којима Партизан одлази на двонедељну репрезентативну паузу. Немања Обрадовић је дубоко у надокнади само оверио оно што је у већем делу меча изгледало као неминовност – заслужену победу Суботичана.

ДВЕ ИЗМЕНЕ ДО ПОЛУВРЕМЕНА

ЦРНО-беле су у првом полувремену меча са Спартаком озбиљно потерали малери са повредама, па је Жарко Лазетић већ до паузе морао да изврши две измене. Најпре је у 28.минуту десни бек Немања Р. Милетић уступио место Златану Шеховићу, да би због повреде у 40.минуту терен напустио и Данило Пантић, а у игру је ушао Зоран Тошић.

СТРЕЛЦИ: Гомеш у 8. из пенала за Партизан, Денковић у 18, Ђенић у 50, Обрадовић у 90+4. минуту за Спартак. Стадион Партизана. Гледалаца: 2000. Судија: Милош Милановић (Ћуприја) 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 5,5 – Н. Р. Милетић – (од 28. Шеховић 5,5), Валијенте 5, Павловић 5,5, Н. Г. Милетић 5 – Здјелар 5,5, Шћекић 5 (од 57. Косовић 5), Закарић 5, Пантић 5(од 40. Тошић 5) – Николић 5,5, Гомеш 5,5.

СПАРТАК: Остојић 7 – Текијашки 7, Керкез 7, Оташевић 7, Милошевић 6,5 – Главчић 7(од 90. Дунђерски -), Маричић 7 – Туфегџић 7,5 (од 68. Младеновић -), Ђенић 7,5 (од 83. Ђорђевић -), Денковић 7,5 – Обрадовић 7,5.

Играч утакмице: Стефан Денковић (Спартак).