Фудбалери Хрватске победили су данас у Осијеку селекцију Велса са 2:1, у утакмици Групе Е квалификација за Европско првенство.

Хрватска после три одигране утакмице има шест бодова и прва је на табели, док је Велс после два меча трећи са три освојена бода.

Вицешампиони света повели су у 17. минуту аутоголом Џејмса Лоренса, да би на 2:0 повисио Иван Перишић. Једини гол за Велс постигао је Дејвид Брукс у 77. минуту.

Фудбалери Исланда победили су Албанију са 1:0 у мечу Групе Х. Једини гол на мечу постигао је Јохан Гудмундсон.

Исланд је тренутно трећи на табели са шест бодова, колико имају и Француска и Турска али уз меч мање, док је Албанија четврта са три бода.

Фудбалери Финске победили су данас на свом терену Босну и Херцеговину са 2:0 у утакмици трећег кола Групе Ј квалификација за Европско првенство.

Оба гола за Финску постигао је Тему Пуки, у 56. и 68. минуту.

Финска је уписала другу победу у квалификацијама и тренутно је друга на табели са шест бодова, колико има и првопласирана Италија али и утакмицу мање. БиХ је претрпела први пораз и сада је на четвртом месту са четири бода.

У истој групи, Јерменија је славила против Лихтенштајна са 3:0. Јерменији је тако стигла до прва три бода у квалификацијама, док је Лихтенштајн и даље без бодова.

Фудбалери Мађарске су у гостима победили Азербејџан са 3:1 у утакмици Групе Е. Хрватска је раније данас била боља од Велса са 2:1. Мађарска је прва на табели са шест бодова, колико има и Хрватска, док је Азербејџан последњи без бодова.

Фудбалери Русије су на свом терену били убедљиви против Сан Марина. Славили су са 9:0 и тако стигли до друге победе у Групи И квалификација.

Русија сада има шест бодова и изједначила се са Белгијом, која има меч мање.

Молдавија је у Групи Х победила Андору с минималних 1:0, док је у Групи Ц Северна Ирска уписала и трећу победу пошто је славила против Естоније са 2:1.