Фудбалери Турске победили су вечерас на свом терену шампионе света, селекцију Француске са 2:0, у утакмици трећег кола квалификација за Европско првенство.

Турска је уписала и трећу победу и прва је на табели Групе Х са девет бодова, док је Француска друга са шест.

Голове за турски тим постигли су Кан Ајхан у 30. и Џенгиз Ундер десет минута касније.

Фудбалери Италије славили су у гостима против Грчке са 3:0. Сва три поготка постигнута су у првих 45 минута, а стрелци су били Николо Барела у 23, Лоренцо Инсиње у 30. и Леонардо Бонући у 33. минуту.

Италија је са максималних девет бодова прва на табели Групе Ј, док је Грчка трећа са четири.

Фудбалери Немачке су у гостима били бољи од Белорусије са 2:0. Немачка је повела у 13. минуту голом Лероја Санеа, а коначан резултат поставио је Марко Ројс у 62. минуту.

Немачка је тренутно друга на табели Групе Ц са шест бодова из два меча, односно има три бода мање од првопласиране Северне Ирске која има меч више. Селекција Белорусије уписала и трећи пораз и последња је на табели.

Фудбалери Белгије су били сигурни на свом терену и славили против Казахстана са 3:0. Стрелци су били Дрис Мертенс, Тимоти Кастањ и Ромелу Лукаку.

У истој групи, Шкотска је на домаћем терену победила Кипар са 2:1.

Белгија је прва на табели Групе И са девет бодова, има два више од Русије и Шкотске, Кипар и Казахстан имају по три, док је Сан Марино без бодова.