Наставља се европски пут Црвене звезде. Српски тим је у Београду показао да је знатно квалитетнији ривал од Судуве – 2:1 (2:0).

Екипа Владана Милојевића је после веома бледог издања у Литванији, у реваншу првог кола квалификација за Лигу шампиона показала знатно бољу игру и головима Бена и Марина обезбедила пролазак даље.

У другом колу их чека дуел са финским Хелсинкијем.

20:17 - САСТАВИ ТИМОВА

САСТАВИ:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Бабић, Милуновић, Родић - Јовичић, Јованчић - Марин, Иванић, Бен - Боаћи

СУДУВА: Кардум - Шврљуга, Јанкаускас, Керла, Живановић, Славицкас - Чађеновић, Голубицкас, Вербицкас - Готал и Топчагић

20:47 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Дуел у Београду је почео. Мађарски судија Фаркаш је дао знак за почетак.

20:50 - ЗВЕЗДА ВОДИ

ГООООООЛ - Звезда од четвртог минута води. Бен је послао сјајну лопту у празан простор за Боаћија који је одлично шутирао у ближи угао и постигао погодак.

20:55 - СРПСКИ ТИМ ЧУВА ПОСЕД

После постигнутог гола се играчи Звезде труде да чувају лопту у свом поседу. Мало је недостајало да у свему томе Бабић напраив грешку, када је ризиковао доста додавањем ка Борјану. Срећом, није било опасности.

21:01 - МАРИН И БЕН НАЈОПАСНИЈИ

У досадашњих 15 минута меча најопаснији по Судуву су Марин и Бен. Када су њих двојица са лоптом Звезда ствара шансе. Две полу-прилиек су биле, али без велике опасности по гол.

21:05 - ПРИЛИКА ЗА СУДУВУ

Могла је Судува да изједначи. Топчагић се нашао у одличној ситуацији после центаршута Славицкаса. Лопта је завршила преко гола.

21:12 - ИНИЦИЈАТИВА ЗВЕЗДЕ

Потпуна иницијатива Звезде није дала резултат. На другој страни је мало недостајало да за то сурово буду кажњени. Серија грешака у казненом простору, али је уз мало среће Голубицкас заустављен.

21:13 - ПОДРШКА ЗА МИХУ И КУЗМИЋА

Навијачи Црвене звезде су имали и посебне поруке подршке, односно транспаренте за Синишу Михајловића и Огњена Кузмића.

- Родио си се знајући само за живот. Живео си знајући само за победе. Победи Синиша - писало је на транспаренту, после чега су сви у глас певали "Победи Синиша".

Недуго затим је постављен и транспарент "Кузмићу, издржи", уз скандирање "Огњен Кузмић" праћено аплаузима.

21:16 - МАРИН ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ

ГООООООЛ - Звезда је дуплирала предност. Још једна маштовита акција Бена, Боаћи је оставио лопту за Марина који је смирено реаговао и увећао вођство црвено-белих.

21:22 - ЗВЕЗДА НАСТАВЉА СА НАПАДИМА - КРАТАК ПРЕКИД

Звезда је у серији напада. Боаћи је можда могао и да шутира, одлучио се да проследи за Бена, да би нешто касније Јовичић покушао из велике удаљености, далеко преко гола. Убрзо после тога је дошло до краћег прекида, после судара главама Боаћија и Чађеновића. Лекарске екипе су одмах ушле на терен, обојица су се убрзо придигли и наставили меч.

21:25 - СТАТИВА ЗАУСТАВИЛА БОАЋИЈА

Већ у 39. минуту је могло на семафору да стоји 3:0. Боаћи се нашао један на један са голманом, снажно шутирао, Кардум је успео да докачи лопту довољно да она погоди стативу уместо да затресе мрежу.

21:30 - ЛОШЕ ИЗВЕДЕН СЛОБОДАН УДАРАЦ

Добила је Звезда слободан ударац и прилику да постигне нови гол. Марин и Бен су се одлучили за комбинацију, Јованчић је затим лоше шутирао ,да би потом Марин прелепим потезом ка Иванићу подигао публику на ноге. Није било веће опасности по гол Судуве.

21:33 - ПОЛУВРЕМЕ

После првих 45 минута Звезда головима Бена и Марина има два гола предности.

21:51 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица у Београду је настављена. Судува ће у другом делу морати знатно агресивније да крене, што би могло да остави доста више простора за нападе црвено-белих.

21:56 - ЗВЕЗДА КОНТРОЛИШЕ ДЕШАВАЊА НА ТЕРЕНУ

На старту другог полувремена је Звзеда та која контролише темпо и дешавања на утакмици. Боаћи и Јованчић су имали прилике, али се мрежа није затресла.

22:05 - ЦРВЕНИ ЗА ГОБЕЉИЋА

Звезда ће од 60. минута играти са играчем мање. Ужасан, закаснели, старт Гобељића на Славицкасу. Према првим проценама делује да је повреда теже природе, а судија Фаркаш је показао Гобељићу црвени картон.

22:07 - СЛАВИЦКАС НА КОЛИЦИМА ИЗНЕТ, СТОЈКОВИЋ НА ТЕРЕНУ

Славицкас је на колицима изнет са терена. Навијачи Звезде су га испратили аплаузом подршке. Милојевић је одмах направио промену и уместо Боаћија увео Филипа Стојковића. На другој страни је Хладик заменио повређеног Славицкаса.

22:15 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ИВАНИЋА

Могао је Иванић да стави тачку на меч. Изашао је сам испред голмана, али је шутирао преслабо, право у Кардума. Бен је недуго затим пао у казненом простору, судија је одмахнуо руком, да би потом услед нервозе шутнуо лопту после фаула и добио жути картон.

22:22 - ЈОШ ЈЕДНА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ - БЕЗ ПЕНАЛА

Сјајно одрађена контра Звезде. Одузели су лопту, брзо се трансформисали у напад. Марин је сјајно пронашао Стојковића који је кренуо ка голу, дошло је до гурања са дефанзивцима Судуве, он је пао, али је мађарски судија поново одмахнуо руком. Одлуком нису били задовољни ни играчи на терену, ни на клупи Звезде.

22:26 - НОВА ПРОМЕНА МИЛОЈЕВИЋА

Направио је Милојевић и другу промену на мечу. Вукановић је ушао уместо Иванића.

22:29 - СВИ СУ ЉУТИ НА МАЂАРСКОГ СУДИЈУ

Навијачи, стручни штаб, играчи ,сви су бесни на мађарског судију Фаркаша. Прво је разбеснео све када није свирао фаул на Бену на око 20 метара, да би недуго после тога Бен поново завршио на земљи, овог пута у казненом простору. Поново је одлучио да не свира ништа. За то је добио звиждуке са трибина, после чега је арбитар дао и жути картон тренеру Милојевићу који није био задовољан тим одлукама.

22:32 - ПРЕЧКА УЗ ЗВЕЗДУ

Мало је недостајало да Судува смањи заостатак. Керла је одлично центрирао, Тадић шутирао главом, али је пречка била савезник Звезде. Рикетс је потом превисоко подигао ногу, па је судија доделио лопту црвено-белима.

22:34 - НОВЕ ШАНСЕ ЗА ЗВЕЗДУ

Кренуо је Родић у соло продор, дошао до самог гола, Кардум је уз мало среће интервенисао, али је додао до Бена који је покушао снажним ударцем. Пречка је остала да се тресе.

Непосредно пре тога је Павков заменио Марина.

22:36 - ИГРАЋЕ СЕ ЈОШ ШЕСТ МИНУТА

Услед указивања помоћи Славицкасу и свега што се догодило после старта Гобељића судија Фаркаш је продужио меч за шест минута.

22:38 - ЈОВИЧИЋ И ПАВКОВ НЕПРЕЦИЗНИ

У надокнади су Јовичић и Павков предњачили. Први је био непрецизан после асистенције Стојковића, док је снажни нападач имао још бољу шансу, али је из волеја послао лопту далеко преко гола.

22:41 - ЗВЕЗДА ИДЕ ДАЉЕ

Утакмица у Београду је завршена. Црвена звезда иде даље. У петом минуту надокнаде је Судува, уз мало среће, успела да постигне погодак преко Топчагића. Био је то само почасни погодак за литвански тим.