СУДУВА је прескочена без већих проблема, на реду је Хелсинки. Црвена звезда је у реваншу првог кола квалификација за ЛШ савладала литванског првака са2:1 (2:0) и сада се окреће дуелима у наредној рунди, против најбоље финске екипе. Први меч је следећег уторка на „Маракани“, реванш је 30. јула у Хелсинкију.

Пред лепо испуњем „Мараканом“, наш шампион је рутински преслишао стару муштерију, а највише храбри одлична партија нападача Боаћија, стрелца првог и асистента код другог гола. Победом је опет дириговао велики зналац Марко Марин, а сигурна пролаз се није доводио у питање ни када је Гобељићу 60. због преоштрог старта добио директан црвени картон, ни када је Топчагић у петом минуту надокнаде успео дапостигне само почасни погодак за госте.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ УЗ МИХУ И КУЗМИЋА: Посебне поруке за Синишу и Огњена (ВИДЕО)

Још на старту, све је легло као наручено. Боаћијева дуга . молитва на коленима пре почетка утакмице, добила је одговор већ у четвртом минуту. Бенова асистенција била јеврхунска, а рекација Звездиног нападача још боља. Са седам, осам метара,бомбом „кроз уши голмана“ Кардума донео је вођство Београђанима, а себи велико олакшање, јер се дуго коментарише како је далеко од праве форме и да је заборавио да даје голове. Рано вођство је опустило читаву екипу, ривал је отворен на време, што је донело додатну сигурност у Звездиној игри. И Литванци су се трудили, пробали су да дугим лоптама и утрчавањима бар мало запрете Борјану, али су слабо успевали у томе.

У 28. минуту гостима су потонуле све наде. Прелепа акција, дуга размена пасова, док лопта није дошла до доктора Марина. Разменио је додавање са Беном, акција се цртала као руком, на крају Боаћи упошљава Марин а он елеганто погађа доњи леви углић за недостижних 2:0.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда-Судува 2:1

Да је Боаћи гладан голова, видело се и у 38. минуту, али тада није имао среће, снажан шут су голманови прсти скренули устативу.

ТренерВладан Милојевћ извео је исти тим као и прошле недеље у Маријанпољу, али је било тактичких померања, па је Марин поново био главни креатор, док је Иванић деловао по левој страни. То је овога пута била добитна комбинација, јер су Маринове идеје и додавања били нерешива енигма за просечан литвански тим.

Друго полувреме почело је новом Боаћијевом шансом, лаганим одржављњем предности, све до 60. миунута, када је десни бек Марко Гобељић због неопрезног и преоштрогстарта добио цевени картон.Притом је тешко повредио Славицкаса, кога су изнели са терена. Ситуација је ванредна, Милојевић извиди центарфора Боаћија и убацује дефанзивца Стојковића.

И са десеторицом, Звезда је опаснија. Марин краде лопту у 69, па додаје Иванићу који излеће сам на голмана, али не успева да га савлада. У неколико наврата су црвено-бели тражили једанаестерац, судија Фаркаш ни у једном тренутку на то није помишљао .Бен је погодио пречку у самој завршници, а гол у петом минуту надокнаде није много помогао гостима, пошто је арбитар потом одсвирао крај.

ПОБЕДИ СИНИША, КУЗМИЋУ ИЗДРЖИ
НАВИЈАЧИ Црвене звезде су се ужелели европских утакмица. Око 25.000 прситалица црвено-белих добро је попунило трибине „Рајка Митића“, што је одлична посета на овосезонском дебију.Карневалску атмосферу диктирао је најтемпераментинији „север“, на хиљаде папирних ролни и конфета направило је прелепу белу завесу. Средином првог полувремена огромна подршка упућена је тренеру Синиши Михајловићу и кошаркашу Огњену Кузмићу транспарентима:
„Родио си се знајућу само за живот, живео знајући само за победе, Синиша победи“, као и „Кузимићи издржи“.
Почетком другог полувремена поздрав бившем капитеву Вујадину Савићу, који је отишао у кипарски АПОЕЛ.
„Таква Звездашка породица не рађа се често, у Црвеној звезди за Савиће, увек је резервисано место“

СТРЕЛЦИ: Боаћу у 4, Марин у 28.за Црвену звезду, а Топчагић у 90. + 5 за Судуву. Стадион: Рајко Митић“. Гледалаца: 23.752. Судија: А. Фаркаш 5 (Мађарска). Црвени картон: Гобељић (Ц. звезда) у 60.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Гобељић 6,5, Бабић 7, Милуновић 7, Родић 7 – Јовичић 7,5, Јованчић 7 – Марин 8 (од 88. Павков -), Иванић 7 (од 82. Вукановић -), Бен 7 – Боаћи 8 (од 64. Стојковић -).
СУДУВА: Кардум 6,5 – Шврљуга 6, Јанкаускас 6, Керла 6, Живановић 6, Славицкас 6 (од 64. Хладик 6 ) – Чађеновић , Голубицкас, Вербицкас (од 77. Рикетс –) – Готал (од 51. Тадић ), Топчагић
ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Марко Марин (Ц. звезда)