МАЛО јачи гас шампиона у првом полувремену био је довољан за сигуран старт у новој сезони. Фудбалери Црвене звезде су сав посао против Јавора завршили у првих 45 минута па су после тога могли да штеде енергију за меч са Хелсинкијем у среду – 2:0 (2:0). Опуштенију игру црвено-белима омогућили су евро-гол Јовичића, па пенал Бена, као и црвени картон гостујућег дефанзивца Ђерића у 44. минуту.

Неколико промена направио је Владан Милојевић, највише погледа је било уперено у Жандера, новајлију на левом беку. Највљен је као турбо Бразилац, играч који са лакоћом пробија по боку, имао је неколико добрих продора, центаршутева. Трудио се и добио прве аплаузе на београдској „Маракани“у 72. минуту када је замењен . Шансу су од старта у нападу добили Павков и Јевтовић, па је Иванић уз разиграног Јовичића пребачен на задњег везног. Гости из Ивањице су у првих пола сата оставили добар утисак, могли су и да поведу у 13. минуту да Борјан није одлично интервенисао после шута Петковића са десетак метара.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда - Јавор 2:0

Међутим, чим је Звезда додала гас, почела озбиљније да напада, распала се и Јаворова концепција. У 28. минуту Марин асистира, а Јовичић са петнаестак метара ефектно закуцава лопту под пречку за 1:0. Снажна офанзива се домаћима исплатила у финишу првог дела када је дефанзивац гостију Ђерић скривио пенал и зато добио други жути, па црвени картон. Бен је изнудио најстроу жу казну, а затим је и претворио у 2:0, ударцем по средини гола.

Са играчем више, црвено-бели су у наставку одрађивали посао. У 55. Бен је могао да главом смести још једну лопту иза леђа Јеврића. После тога, домаћин је повукао ручну и лагано привео крају утакмицу.

Ц. ЗВЕЗДА – ЈАВОР 2:0 (2:0)

СТРЕЛЦИ: Јовичић у 28, Бен у 45. (из једанаестерца) Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 6.112. Судија: Лазар Лукић (Београд). Црвени картон: Ђерић у 44. (Јавор).

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Стојковић 7, Милуновић 7, Бабић 7, Жандер 7,5 (од 72. Симић) – Јовичић 7,5, Иванић 7 (од 63. Вулић 7) – Јевтовић 7, Марин 7,5, Бен 7,5 – Павков 7 (од 72. Боаћи -).

ЈАВОР: Јеврић 6,5 – Ђерић 5, Колаковић 6, Амановић 6, Јевремовић 6 – Пишчевић 6 (од 89. Маричић –), Кувељић 6 – Долмагић 6, Петковић 6 (од 78. Севић -), Марковић 6 (од 46. Јовановић 6) – Мркаић 6.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Бранко Јовичић (Ц. звезда).