Фудбалери Ливерпула освојили су трофеј Суперкупа Европе пошто су после продужетака и пенала савладали освајача Лиге Европе Челси. Нерешен исход после 90 минута игре (1:1) одвео је меч у продужетке који су завршени резултатом 2:2, а победника су одлучили једанаестерци. Пресудна је била последња, пета серија, у којој је Ејбрахам промашио са беле тачке, након што су сви његови претходници затресли мрежу (5:4).

Играчи Френка Лампарда велику иницијативу у нападу коју су имали у првом полувремену крунисали су поготком Оливијеа Жируа у 36. минуту. У 41. "плавци" су се радовали голу Кристијана Пулишића, али га је судијска тројка, на челу са Стефани Фрапар, због недозвољене позиције обрисала из листе стрелаца.

Улазак Роберта Фирмина на полувремену умногоме је "кројио" ток меча у наставку. Асистенција Бразилца за гол Садиа Манеа у 48. минуту одвела је Суперкуп Европе у продужетке - 1:1 после 90 минута игре.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЕНГЛЕЗИ ЗА ПЕХАР: Ливерпул и Челси за Суперкуп Европе

Мане је у петом минуту првог продужетка донео "редсима" потпуни преокрет, а асистент је поново био Фирмино. Ипак, није дуго потрајало славље Ливерпула. Жоржињо је са беле тачке у 101. поравнао резултат, али је срећа ипак била на страни шампиона Европе.

У пенал серији, сва петорица извођача за Ливерпул били су сигурни - Фирмино, Фабињо, Дивок Ориги, Тренет Александер-Арнолд и Мохамед Салах.

С друге стране, поготке за Челси постигли су Жоржињо, Рос Баркли, Мејсон Маунт и Емерсон, док је Ејбрахамов шут одбранио Адријан.