Фудбалери Партизана нису дошли до жељеног тријумфа на гостовању Малатији у реванш мечу трећег кола квалификација за Лигу Европе, али су успели да обезбеде место у плеј-офу за ово такмичење.

После 3:1 у Београду изабраници Саве Милошевића изгубили су у Турској резултатом 1:0, али их пораз није омео на путу до наредне препреке.

Једини погодак на мечу постигао је Адис Јаховић у седмом минуту, после велике грешке Владимира Стојковића.

Црно-бели сада чекају исход двомеча Арис - Молде (први сусрет 0:3), како би сазнали име наредног ривала.

18:16 - САСТАВИ ТИМОВА

Познато је у каквим ће саставима екипе изаћи на терен "Малатија Арене", чији је капацитет 25.000 гледалаца.

МАЛАТИЈА (4-2-3-1): Фарнол – Шебаке, Мина, Акбаш, Kаш – Шалали, Јилдирим – Торе, Гиљерме, Бифума – Јаховић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стојковић – Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић – Шћекић, Зђелар – Тошић, Сума, Асано - Садик.

Правду дели Kрив Kавано из Енглеске.

19:01 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Иако је Малатија кренула са центра, утакмица је почела нападом Партизана, а Асано је већ на старту искористио своју брзину да пробије по левој страни. Ипак, није успео да дође до казненог простора домаћег тима.

Главни арбитар Каванаг је у трећем минуту усмено опоменуо Милетића због старта над Бифумом и јасно је да ће наредни такав прекршај бити санкционисан жутим картоном.

19:07 - МАЛАТИЈА ПОВЕЛА ПОСЛЕ КИКСА СТОЈКОВИЋА

Велика грешка и неопрезност Стојковића нису прошли некажњено u седмом минуту меча. Акбаш је са половине Малатије послао лопту ка Јаховићу, а он је искористио то што је Стојковић изашао предалеко од свог гола. Први је дошао до лопте и главом надмудрио српског голмана.

19:11 - ДОМАЋИН ПРИМОРАН ДА НАПРАВИ ПРВУ ИЗМЕНУ

Велики хендикеп за Малатију - Чебаке се повредио и на носилима напустио терен у 11. минуту. У игру је уместо њега ушао Чагиран.

19:17 - АСАНО ПРЕТИ ГОЛУ ФАРНОЛА

За само два минута две одличне шансе имао је Партизанов Јапанац Асано. Код прве је голман Малатије на време кренуо на ту лопту и успешно интервенисао, док је код друге прилике Асано са леве стране шутирао мало изнад гола.

19:21 - ВЕЛИКА ПРИЛИКА ЗА ТУРСКИ КЛУБ

Имала је Малатија у 20. минуту шансу да дуплира предност и потпуно помрси конце екипи Саве Милошевића, али је Остојић у последњем тренутку стигао до лопте и послао је ван шеснаестерца црно-белих.

Неколико наредних минута обележио је нешто спорији ритам, уз много прекида и извођења лопте са стране. Турски клуб шансу тражи преко Бифуме и Тореа који често комбинују пред шеснаестерцем Стојковића.

19:40 - ПАРТИЗАН ТЕШКО ДО ШАНСЕ

Знали су црно-бели да меч у Турској неће бити ни налик оном у Београду када су доминирали у сваком сегменту игре. Фудбалерима Малатије као да се не жури од како су постигли погодак у седмом минуту, али брине чињеница да Партизан тешко долази до шансе.

Покушај црно-белих у 36. минуту да се приближе голу ривала лако је осујећен. Лопта је кружила, Асано је желео да проигра Суму, али је одбрана Малатије избацила лопту.

19:52 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Три минута надокнаде гледали смо у првом полувремену. Два жута картона доделио је енглески арбитар за то време, а опоменути су играчи домаће екипе Акбаш и Шалали.

Партизан је имаопоследњи напад у овом периоду. После фаула над Асаном слободан ударац је извео Тошић, а лопта је ишла за Садика који ју је захватио главом и покушао да савлада Фарнола. Било је веома близу гола, чувар мреже Малатије је успео да интервенише, али је лопта отишла право у ноге Садику који још једном није успео да се упише у листу стрелаца.

20:07 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Нема промена у саставима тимова на полувремену, али већ у првом минуту Шћекић добија жути картон као опомену због неопрезног старта.

Имала је Малатија прилику у 49. минуту, кренуо је напад по левој страни, али је Павловић на време уклизао и спречио да домаћин дође у озбиљнију шансу за гол.

20:17 - ОПОМЕНЕ ЗА САДИКА И ЧАГИРАНА

Енглески арбитар је у 55. минуту санкционисао оштар дуел Садика и Чагирана. Обојица су завршили на земљи, али срећом без повреда.

20:29 - ФОФАНА МЕЊА БИФУМУ, МИЛОШЕВИЋ ТАКОЂЕ ПРАВИ ПРОМЕНУ У САСТАВУ

Серген Јалчин направио је и другу измену на мечу. У 68. минуту Фофана је ушао на терен уместо Бифуме, а прву промену у саставу је три минута касније направио и Саво Милошевић. Лутовац је заменио Тошића.

У међувремену Малатија је припретила из прекида. После корнера се у шанси нашао Мина, али је играо руком.

20:39 - СТОЈКОВИЋ "СКИНУО" ЗИЦЕР МИНИ

Искупио се голман Партизана за кикс који је направио код примљеног поготка у седмом минуту. Мина је био у прилици после дубинског паса , али је Стојковић овога пута на време истрчао и спречио сигуран гол.

Црно-бели покушавају да пребаце игру на другу половину терена. Извели су два прекида и тако "украли" мало времена.

Нова промена Милошевића - од 82. минута на терену је Лазар Павловић који је заменио Суму.

20:52 - СЕДАМ МИНУТА НАДОКНАДЕ

Још толико времена остало је до краја утакмице. Кренули су у офанзиву фудбалери Малатије јер би евентуални погодак њих одвео у плеј-оф Лиге Европе. Међутим, и црно-бели желе погодак у гостима.

Асано је у 94. минуту упослио Садика, који се ипак није најбоље снашао. Минут касније нова шанса из које је Партизан могао до поготка, али Садик је поново непрецизан.

Могли су ти промашаји скупо да коштају изабранике Саве Милошевића. Фофана се нашао пред голом Стојковића после недосуђеног фаула над Милетићем, али много среће су имали црно-бели.

Последња измена на мечу - Ожеговић је у 97. минуту заменио Садика, па је Партизан успео да потроши још мало времена.

21:00 - КРАЈ УТАКМИЦЕ, ПАРТИЗАН ЈЕ У ПЛЕЈ-ОФУ ЗА ЛИГУ ЕВРОПЕ