Српски репрезентативац Марко Грујић постигао је гол и скривио једанаестерац у утакмици између шампиона Бајерн Минхена и Херте, која је завршена нерешено 2:2 на почетку нове сезоне Бундеслиге.

Баварци су повели у 24. минуту голом Роберта Левандовског, да би у 36. минуту Херта изједначила после шута Додија Лукебакија са око 25 метара, а лопта је на путу ка голу закачила Ведада Ибишевића и преварила Мануела Нојера.

Само три минута касније Ибишевић је сјајно упослио усамљеног Марка Грујића који је без проблема у ситуацији "један на један" савладао Нојера.

Бајерн је од тог тренутка имао иницињативу, притискао ривала, али није успевао да дође до праве прилике. Резултат се ипак променио у 60. минуту и то након сугестије из ВАР собе да арбитар прегледа једну ситуацију.

После прегледаног снимка, на ком се јасно видело да је Грујић с обе руке оборио Левандовског, досуђен је једанаестерац, а Пољак је био сигуран извођач пенала.

Остали мечеви првог кола Бундеслиге играће се током викенда.