Фудбалери Ливерпула победили су на свом терену екипу Арсенала 3:1, у дерби мечу трећег кола Премијер лиге.

Двоструки стрелац за Ливерпул био је Мохамед Салах, у 49. и 59. минуту, а у стрелце се уписао и Матип у 41. минуту. Једини гол за Арсенал постигао је Лукас Тореира у 85. минуту.

Екипа с „Енфилда“ је прва на табели с максималних девет бодова, док је Арсенал тренутно други са шест.

Арсенал је у првих пола сата меча играо добро, био стрљив и претио је из контранапада. Гости из Лондона су преко Николаса Пепеа и Пјер-Емерика Обамејанга могли је и до гола, али се мрежа "црвених" није затресла.

Након тога Ливерпул је додао гас и у 42. минуту преко Матипа "начео" Арсенал. Трент Александер-Арнолд је извео корнер, а Матип је био сјајан у скоку и главом погодио за 1:0.

Тим резултатом се отишло на одмор, да би екипа Јиргена Клопа у наставку, за само десет минута решила питање победника на овој утакмици.

Давид Луиз је оборио Салаха у казненом простору, судија је показао на белу тачку, а Египћанин је то претворио у 2:0 у 49. минуту.

Салах је десет минута касније побегао Луизу, сјајно је прошао по десној страни, ушао у шеснаестерцу и погодио за велику предност Ливерпула.

Ливерпул је после тог гола спустио темпо, а Арсенал је до краја меча успео једино да смањи на 3:1 преко Тореире.

Ливерпул у наредном колу гостује Барнлију, док Арсенал чека још један дерби - против Тотенхема на свом терену.