Фудбалска репрезентација Словеније победила је после преокрета Израел 3:2 у шестом колу Групе Г квалификација за Европско првенство.

Утакмица на стадиону “Стожице” у Љубљани била је изузетно динамична и интересантна. Виђено је пет голова и два преокрета, а последњи у 90. минуту, када је Бењамин Вербић погодио за тријумф домаћина.

Вербић је претходно у 43. минуту довео Словенију до предности, али је Израел изједначио преко фудбалера Партизана Бибраса Натха у 50.

Преокрет Израелцима донео је Еран Захави у 63. минуту, а ново изједначење, овај пут за Словенију био је дело Романа Безјака.

Словенија је победом над Израелом дошла до 11 бодова и тако искористила реми без голова између Пољске и Аустрије да дође до другог места Групе Г.

Пољска је прва са 12, а Аустрија има 10.

Северна Македонија је такође у Групи Г победила Летонију 2:0.

Фудбалери Немачке успели су да се опораве после пораза од Холандије и на гостовању са 2:0 победили Северну Иску у Групи Ц, док је Холандија са 4:0 славила против Естоније.

У Групи И Белгија је са 4:0 победила Шкотску у гостима, док је Русија с 1:0 била боља од Казахстана, а Кипар је такође са 4:0 био бољи од Сан Марина.

Словачка је у гостима са 2:1 победила Мађарску у Групи Е, у којој су раније данас Азербејџан и Хрватска играли нерешено 1:1.

Актуелни вицешампиони света нису оправдали улогу фаворита против Азербејџана у Бакуу иако су били бољи ривал и имали вођство од седмог минута.

Хрватска је до вођства стигла из једанаестерца у 11. минуту који је реализовао капитен Лука Модрић, али је Азербејџан у 72. дошао до изједначења преко Тамкина Калилзаде.