СУДИЈСКА грешка погурала је шампиона до нове победе. Преокрет је стигао после два пенала Павкова, за два минута у самом финишу. Црвена звезда је после велике муке победила Инђију (2:1), али је дебелу сенку на тријумф ставила спорна одлука арбитра Стојиљковића код првог досуђеног једанаестерца јер је прекршај Видића над Вукановићем био метар ван казненог простора Инђије. Овај поклон, судијскалоша намера или незнање, Павков је зано да искористи, као и два минута касније када је досуђен нови једанаестерац, овога пута очигледан, јер је голман гостију Прековић неопрезно оборио Гарсију.

Само је победа поправила расположење пред пут у Минхен и меч са Бајерном у среду. Игра је била слаба, растрзана и сигурно је донела главобољу тренеру Владану Милојевићу.

Гости су изашли на терен изузетно мотивисани и расположени. Одлично су затворили прилазе свом голу и чим би им се указала прилика, кренули би у офанзиву. Нису то били ни мало стидљиви покушаји. Спремни су били фудбалери Инђије да млаку игру фаворита казне хладним тушем. Смрзавање домаћих играча и навијаче је стигло у 35. минуту, лопта се после корнера одбила до Бранислава Томића на 25 метара и он ју је играчки опалио из прве. Снажан проијектил преварио је Борјана и ово је био први гол који је Црвена звезда примила на свом стадиону у овом првенству.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Црвена звезда – Инђија 2:1

Спор и безвољни домаћин није у првом делу направио ни једну стопостотну прилику. Новајлија Ла Пара мало тога је показао у првих 45 минута, али нису нису ни остали. Два безопасна ударца Гарсије и један Павкова било је премало од учесника Лиге шампиона.

У наставку, Милојевић је заменио индиспонираног десног бека Гајића. Уместо њега ушао је нападач Томане, па је и промењена формација, са три играча у задњој линији, што је отворило простор за брзе контре контре. У 61. минуту Инђија је замало дуплирала вођство, Брана Илић и Томић су добро промешали Звездину одбрану, па је Борјан одличном одбраном опет вадио кестење из ватре.

У 63. минуту Ла Пара је упутио први опасан шут, Прековић га је прочитао и одбио лопту у корнер. Минути су почели да се „топе“ , Звезда се и даље мучила да направи нешто конкретно у нападу. У 78. Вулићеву „бомбу“ под пречку Прековић скида ефектном парадом. Офанзива све нестрпљивијег домаћина била је јалова, а снажни момци из Инђије Видић. Све до 88. минута мирисало је на изненађење, а онда је једна спорна судијска одлука променила све.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ИНЂИЈА 2:1 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Павков у 88. и 90. (оба из једанаестрца) Томић у 35. за Инђију. Стадион: „Рајко Митић“. Гледалаца: 6.000. Судија: Игор Стојиљковић (Земун) 5.

Ц. ЗВЕЗДА: Борјан 7 – Гајић 5,5 (од 46. Томане 6), Дегенек 6, Милуновић 6, Родић 5,5 – Кањас 5,5, Јованчић 5,5 – Гарсија 6, Иванић 5,5 (од 67. Вулић 6), Ван ла Пара 5,5 (од 81. Вукановић 6) – Павков 7.

ИНЂИЈА: Прековић 6 – Димитријевић 6, Рогач 6 , Видић 6, М. Илић 6 – Босанчић 6 (од 74. Јосовић) 6, Томић 7 – Бјеличић 6, Димитров 6 (од 62. Јањић 6), Милосављев 6,5 (од 50. Бастајић 6) - Б. Илић 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Милан Павков