Фудбалери Лајпцига и Бајерн Минехна играли су вечерас нерешено 1:1 у четвртом колу немачке Бундеслиге.

Баварци су одлично почели меч и већ у трећем минуту преко Роберта Левандовског дошли до предности.

Имали су гости, после водећег гола, још неколико прилика да дођу до гола, али је мрежа Лајпцига мировала.

Пред крај првог полувремена уследила је казна за пропуштене прилике, пошто је Лајпциг у другом минуту судијске надокнаде времена изједначио поготком Емила Форсберга из једанаестерца, који је минут раније скривио Лукас Ернандес.

У другом полувремену било је мање узбуђења, оба тима имала су по две добре прилике, али су голови изостали.

Бајерн тако после другог ремија у Бундеслиги заузима треће место са осам бодова, два мање од Лајпцига.

Баварци ће у среду од 20.45 на стадиону Алијанц арена дочекати Црвену звезду у првом колу Лиге шампиона.