Фудбалери Црвене звезде изгубили су вечерас од Бајерна у Минхену 3:0 (1:0) у утакмици 1. кола Б групе Лиге шампиона

Пред 70.000 гледалаца на Алијанц арени, међу којима је било више од 5.000 звездаша, голове за Баварце постигли су Кингсли Коман у 33, Роберт Левандовски у 80. и Томас Милер у 90+1минуту.

Француз је постигао гол после асистенције Ивана Перишића и грешке Жандера, који је заборавио да га испрати, а Пољак је искористио једно лоше уклизавање Марка Гобељића.

Звезда је само два минута ранине имала велику шансу да изједначи, али је одличан ударац Марка Марина завршио поред стативе.

На крају Милер је постигао погодак после наивне реакције Звездине одбране након слободног ударца Тијага Алкантаре.

Претходно, у првом мечу групе Олимпијакос и Тотенхем одиграли су 2:2.

У 2. колу, 1. октобра састају се Црвена звезда - Олимпијакос и Тотенхем - Бајерн.

20:18 - САСТАВИ ТИМОВА

САСТАВИ ТИМОВА:

БАЈЕРН: Нојер - Кимих, Зуле, Павар, Ернандез - Толисо, Тијаго - Коман, Кутињо, Перишић - Левандовски

ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Милуновић, Дегенек, Жандер - Јованчић, Кањас - Гарсија, Марин, Ван ла Пара - Павков

20:23 - ЗАГРЕВАЊЕ ЗВЕЗДЕ

Фудбалери Црвене звезде су изашли на загревање у последњој припреми пред утакмицу.

20:35 - НАВИЈАЧИ БАЈЕРНА ПОЗДРАВИЛИ СВОЈЕ МИЉЕНИКЕ

Навијачи Бајерна су испратили сјајну кореографију и поздравили су своје миљенике док је званични спикер читао њихова имена.

21:02 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

21:08 - БАЈЕРН ИМА ИНИЦИЈАТИВУ

У досадашњих 10 минута меча посед је углавном на страни Бајерна који има потпуну иницијативу. Звезда се за сада брани.

21:13 - ГРЕШКА НОЈЕРА, УМАЛО ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ

Направио је Нојер велику грешку, Павков умало да дође до велике гол шансе, али је голман гостију успео да се извуче и да избаци лопту у корнер. Марин је извео, али веома лоше.

21:16 - НОВА ПРИЛИКА ЗА ЗВЕЗДУ

Могла је Црвена звезда у 15. минуту да поведе. Грешка одбране, Павков је покушао да дође у позицију за шут, Павар је уз доста проблема успео да интервенише. Нападач црвено-белих је пао, саиграчи су тражили пенал, али судија није реаговао нити тражио да прегледа снимак путем видео технологије (ВАР).

21:22 - НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ НА СТАДИОНУ

Велику подршку на "Алијанц арени" има српски тим. Неколико хиљада навијача је на стадиону и песмама и аплаузима пружају подршку црвено-белима.

21:30 - ПОКУШАЈИ КУТИЊА И ЖАНДЕРА

По једна шанса на обе стране у кратком временском размаку. Прво је Кутињо сјајно шутирао, лопта је отишла тик поред стативе. Недуго затим је Жандер у контри шутирао из велике удаљености, погодио је спољни део мреже.

21:33 - БАЈЕРН ВОДИ

ГОООЛ - Бајерн је повео у 33. минуту. Перишић је упутио сјајан центаршут, Жандер није добро испрати оКомана који је главом матирао Борјана.

21:40 - ПОНИШТЕН ГОЛ БАЈЕРНА

Дуплирао је Кутињо предност свог тима у 40. минуту, али је радост била кратког даха. Судија је брзо показао да је Бразилац био у офсајду и поништио погодак домаћина.

21:44 - ПРИЛИКЕ ЗА МАРИНА И КУТИЊА

Прво је Марко Марин био неодлучан у акцији српског тима. Двоумио се између центаршута и шута, па је на крају олакшао посао Нојеру. Потом је Кутињо још једном из даљине пробао, лопта је отишла поред стативе.

21:47 - КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРМЕНА

Имао је Бајерн у надокнади првог дела две прилике, али је Борјан спречио нови погодак. Звезда има гол заостатка после првих 45 минута.

21:52 - МЕЧ СЕ ПРАТИ И НА ТРГУ У БЕОГРАДУ

Утакмицу навијачи прате и на Тргу републике у Београду на великом видео биму.

22:04 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица на "Алијанц арени" је настављена. Нема измена на полувремену.

22:12 - БАЈЕРН НАПАДА

Напади Бавараца се настављају. Само захваљујући сјајним интервенцијама Милана Борјана до промене резултата није дошло.

22:15 - БАЈЕРН СВЕ ОПАСНИЈИ

Две велике прилике за Бајерн. Прво је зицер имао Левандовски, али је Борјан био на правом месту, да би недуго после тога Дегенек са гол-линије спречио сигуран погодак. Кутињо и Перишић су и у наставку главни организатори игре домаћина.

22:19 - ПРОМАШАЈ ЖАНДЕРА, ПА ПРВА ИЗМЕНА МИЛОЈЕВИЋА

Прво је Жандер имао сјајну прилику, али је шутирао далеко преко гола. Милојевић је одмах направио прву измену и уместо мало приметног Јованчића је увео Вулића.

22:22 - ЈОШ ЈЕДНА ШАНСА ЗА БАЈЕРН

Још једна велика прилика за Бајерн, доста среће за српски тим. Прво је Перишић главом погодио пречку, лопта се одбила право на ногу Левандовског који је лоше шутирао. Дошло је до судара између Перишића и Борјана који је остао да лежи на земљи. Ковач је направио дуплу промену уместо Толисоа и Перишића ушли су Мартинез и Гнабри.

22:28 - БОАЋИ УШАО У ИГРУ

Друга измена Милојевића. Од 70. минута је у игру ушао Боаћи уместо Павкова.

22:33 - ОДЛИЧНА ШАНСА ЗА МАРИНА

Мало је недостајало да Марин изједначи. Шутирао је одлично са леве стране искоса, лопта је отишла поред стативе.

22:37 - ГРЕШКА ГОБЕЉИЋА, ЛЕВАНДОВСКИ СТРЕЛАЦ

ГООООЛ - Бајерн је дуплирао предност у 80. минуту. Гобељић је направио велику грешку, Левандовски је пратио ситуацију и послао лопту иза леђа Борјана.

22:42 - ПОСЛЕДЊЕ ИЗМЕНЕ У ОБА ТИМА

Направио је Милојевић и последњу промену на мечу. Уместо Гарсије је ушао Вукановић. Убрзо је и и Ковач направио трећу замену, Милер је ушао уместо Кутиња.

22:46 - УМАЛО АУТОГОЛ МИЛУНОВИЋА

Мало је недостајало да се мрежа Борјана и трећи пут затресе. Милуновић је лоше интервенисао, лопта је срећом погодила пречку после чега је уследио нови корнер. Недуго затим је Бајерн имао још једну велику прилику, али је одбрана Звезде уз доста проблема успела да реагује.

22:48 - СЈАЈНА АКЦИЈА И ГОЛ МИЛЕРА

ГООООЛ - Вулић је направио фаул. Алкантара је имао уиграну акцију са Милером, док је Борјан намештао живи зид он је убацио лопту ка Томасу који је остао сам пред голом и рутински матирао Борјана.

22:50 - МЕЧ ЈЕ ЗАВРШЕН

Утакмица у Минхену је завршена. Бајерн је са три гола дошао до три бода у првом мечу групне фазе. У надокнади је Боаћи имао полу-шансу.