Фудбалери Партизана и АЗ Алкмара играли су вечерас у Београду нерешено 2:2 у првом колу Групе Л Лиге Европа.

Голове за Партизан постигао је Бибрас Натхо у 42. минуту из једанаестерца и 61, док су поготке за АЗ Алкмар постигли Калвин Стенгс у 13. и Мирон Боаду у 66.

Меч је лоше почео по црно-беле, иако су превасходно двапут претили шутевима са ивице шеснаестерца, али је лопта оба пута завршила мало преко гола.

Гости из Холандије повели су после одличног контранапада у 13. минуту. Након једне дубинске лопте ка Усами Идриси, који се ослободио Бојана Остојића, те упослио Мирона Боадуа, а овај усамљеног Калвина Стенгса АЗ Алкмар повео је са 1:0.

Примљени гол није много променио у игри Партизана, али су црно-бели заиграли нешто офанзивније. После добре лопте ка Асану у 27. минуту који је "избио" сам испред голмана холандског тима, Јонас Свенсон га је оборио с леђа и зарадио директан црвени картон.

Играч више донео је доста промена на терену, Партизан је имао потупуну иницијативу, али до изједначења није успео да дође пре 42. минута и то из једанаестерца. Умар Садик после контакта с Вујтенсом пао је у шеснаестерцу АЗ-а, судија је показа на белу "тачку", а сигуран извођач био је Натхо.

У другом делу Партизан је наставио са иницијативом, Натхо је био најистакнутији, а управо је он у 61. минуту после једне одбијене лопте, односно шута Садика у стативу, погодио за преокрет.

Деловало је у тим тренуцима да је Партизан на прагу победе, али је АЗ Алкмар после једине акције у другом делу дошао до изједначења.

У 66. минуту Стенгс је узвратио асистенцију Боадуу који је побегао Милетићу, утрчао у шеснаестерац и прецизним ударцем са око седам метара савладао Владимира Стојковића.

Партизан је до краја меча имао неколико прилика, а најбољу је пропустио Лазар Марковић када је са око 10 метара покушао да лобује голмана АЗ Алкмара, али је лопта завршила преко гола.

Услед казне Дисциплинске комисије Европске фудбалске уније, према којој није било карата слободној продаји, већ је бесплатан улаз омогућен само дечацима и девојчицама из школа фудбала широм Србије и региона, узраста до 14 година.

Утакмица на стадиону Партизана играна је пред нешто више од 15.000 деце.

20:05 - САСТАВИ

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Павловић, Остојић, Урошевић - Шћекић, Здјелар, Тошић, Натхо, Асано - Садик.

фото К.Михајловић

АЗ АЛКМАР: Бизо – Свенсон, Флар, Вујтенс, Вијндал – Митдсјо, Де Вит, Компајнерс – Стенгс, Баду, Идриси.

20:15 - ПАРТИЗАН ЈУРИ 102. ПОБЕДУ У ЕВРОПИ

Дуже од пола века траје европска мисија Партизана. Црно-бели су били пионири Купа шампиона, одиграли су прву утакмицу у историји елитног такмичења, а до данашњег дана 51. сезону су део међународне сцене и скупили су 257 мечева у континенталним куповима. Утакмица вечерас са АЗ Алкмаром у Лиги Европе биће 258. наступ Партизана у Европи, а досадашњи биланс је готово – половичан. Црно-бели имају 101 победу и тачно 100 пораза, уз 56 ремија! Гол-разлика је у дебелом плусу: 381 постигнути и 345 примљених голова. Дакле, црно-бели вечерас јуре 102. победу у Европи...

20:19 - ЈУНАЈТЕД ИМА ЛАК ЗАДАТАК

У другом мечу Групе Л Манчестер јунајтед ће, такође од 21.00, дочекати Астану. "Црвени ђаволи" не би требало да киксну у овој утакмици и очекује се њихова рутинска победа.

Фото М.Вукадиновић

20:23 - ИТАЛИЈАН НА ЦЕНТРУ

Главни судија утакмице на стадиону Партизана биће Марко Гвида, 38-годишњи Италијан

20:27 - ПУНИ СЕ ИСТОЧНА И ЗАПАДНА ТРИБИНА, ОТВАРА СЕ И СЕВЕР

Пуни су источна и западна трибина, управа Партизана одлучила је да отвори и северну. С обзиром на казну УЕФА, овој утакмици црно-белих ће присуствовати само деца из разних школа фудбала, баш као што је то био случај на мечу са Моледом.

се долазак више од 20 000 клинаца, а према речима директора црнобелих, према последњим информацијама , биће око 22 000 дечака.

20:55 - 20.000 МАЛИШАНА НАПРАВИЛО СЈАЈНУ АТМОСФЕРУ У ХУМСКОЈ

Фудбалери Партизана вечерас дочекују екипу АЗ Алкмара у првом колу Лиге шампиона у несвакидашњој атмосфери.

Како је и најављено, око 20.000 дечака и девојчица дошло је да подржи изабранике Сава Милошевића на отварању такмичења у Европи.

Црно-бели због казне Уефе меч против холандске екипе играју без навијача, али је им је дозвољено присуство деци до 14 година из школа фудбала са територије Србије и Републике Србије и они су вечерас у потпуности испунили западну и источну трибину стадиона у Хумској.

21:07 - ПРВА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН, НАТХО У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ

Шанса за Партизан у трећем минуту.Урошевић је на левом боку проиграо Асана, Тошић је очајно реаговао на центаршут Јапанца, али је лопта дошла до Натхакоји је са 15 метара тукао боље од саиграча, али ипак непрецизно, око метар изнад пречке.

21:11 - ГРЕШКА АСАНА

Асано је био у доброј шанси, могао је да асистира до Садика, али није добро то одрадио па је на крају лопта припала голману АЗ Алкмара. Добра прилика. Могли би брзи играчи Партизана да направе велике проблеме одбрани АЗ Алкмара.

21:13 - АЛКМАР УМАЛО ДА ПОВЕДЕ

Најбоља прилика на мечу за Алкмар у седмој минути. Одбрана Партизана била је разређена, а запретио је Баду. Недостајало му је мање од метар да савлада Стојковића, па је остало 0:0.

21:17 - ПАРТИЗАН ОПАСАН У КОНТРАМА

Црно-бели желе да привуку играче Алкмара на своју половину, а онда да их након освојене лопте угрозе из контранапада. Садик није успео да центрира у средину ка Асану, већ само да упути повратну лопту ка Тошићу, који је са 20 метара шутирао изнад пречке.

21:19 - АЛКМАР ВОДИ У ХУМСКОЈ

ГОООООЛ. Прелепа акција, Алкмар води. Ово је било лепо изведено од стране гостујућих фудбалера. Тројица играча који у просеку имају 20 година изиграли су комплетну одбрану Партизана, а на крају је "поентирао Стегнс – 0:1.

21:22 - ОПЕТ ШАНСА ЗА НАТХА

Прва шанса за Партизан после гола гостију. Ударац Натха са дистанце, али право у голмана Бизота.

21:32 - ЦРВЕНИ ЗА АЛКМАР!

Холанђани имају играча мање од 28. минута. Асано је показао своју хитрост и претрчао противника. Свенсен није видео другу опцију него да сруши Јапанца, а с обзиром да је био последњи играч одбране добио је црвени картон, заслужено

21:36 - ЛОШ СЛОБОДЊАК ТОШИЋА

Фаул над Асаном донео је Партизану слободан ударац са неких 18 метара од гола. Тошић је шутирао, али је једва добацио до средине живог зида.

21:39 - ИДРИСИ ИЗЛАЗИ ИЗ ИГРЕ

Тренер Алкмара Арне Слот повлачи из игре опасног Идрисија и уводи 19-годишњег јапанског дефанзивца Сугавару.

21:43 - АСАНО ПРОПУСТИО ВЕЛИКУ ШАНСУ

Натхо је феноменално центрирао до Асана, а Јапанац имао чисту позицију пред голом Алкмара. Ишао је главом на лопту, али је катастрофално одреаговао.

21:54 - ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН!

Садик је пао у казненом простору Алкмара, а италијански судија је сачекао пар секунди и досудио пенал. Вутенс је вукао Садика све време и на крају га оборио.

21:56 - НАТХО, РУТИНСКИ – 1:1!

ГОООООООЛ! Хладнокрвни Израелац је послао лопту у једну, а голмана у другу страну. Врхунски изведен пенал за изједначење!

21:58 - ПОЛУВРЕМЕ

Готово је прво полувреме, резултат је 1:1. Партизан има и играча више, тако да има све услове да у других 45 минута нападне сва три бода.

22:11 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Почело је друго полувреме, нема измена у екипама. Партизан има играча више и шансу да нападне победу. Сада тим Сава Милошевића мора да игра храбро и офанзивно.

22:11 - ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН!

Две шансе за Асана у 30 секунди, две велике шансе, али Јапанац очигледно није толико концентрисан у завршници. Наљутио се Милетић што га Асано није проиграо у првој шанси...

22:19 - ВОЂСТВО ПАРТИЗАНА 2:1

ГОООООООООЛ– Партизан води!Садик се одлично кретао и дошао у велику шансу, али погодио стативу. На срећу по играче Партизана лопта се одбила до Натха, а он погодио гол!Партизан води 2:1!

22:29 - АЛКМАР ИЗЈЕДНАЧИО

ГООООЛЗаспала је комплетна одбрана Партизана, као да нико није ни очекивао да ће Алкмар напасти. Боаду је одједном остао сам пред Стојковићем, шутирао прецизно и изједначио - 2:2!

22:34 - ПАРТИЗАН КОНСТАНТНО НАПАДА

Црно-бели су у константној офанзиви, али правих прилика нема. Марковић је показао завидну брзину и изборио корнер, али из њега није било ничег опасног.

22:44 - ЗИЦЕР ЗА СУМУ

Одлична лопта за Сејдубу Суму, његов окрет, али није погодио! Ау, ово је била велика прилика!

22:46 - МАРКОВИЋ ПРОМАШИО СТОПОСТОТНУ ШАНСУ

Каква је ово прилика била. Марковић је остао сам као дух, али лоше примирио лопту и покушао да лобује голмана Алкмара. Ово је била најбоља прилика за Партизан у завршници меча.

22:49 - ТРИ МИНУТА НАДОКНАДЕ

Партизан напада, судија је продужио три минута меч у Хумској.