Фудбалери Партизана победили су великог ривала Црвену звезду 2:0 (0:0) у 161. вечитом дербију у оквиру 9. кола Суперлиге Србије.

Тријумф црно-белима донели су најскупље плаћени играч у историји клуба Сејдуба Сума одличним ударцем са ивице казненог простора у 83, само 19 минута после уласка у игру, и још један резервиста Зоран Тошић у самом финишу.

Партизан је потпуно надиграо актуелног првака, створио пуно шанси преко Филипа Стевановића, Умара Садика и Такуме Асана, пре него што је дотукао Звезду у финишу и казнио превише дефанзивну тактику тренера гостију Владана Милојевића.

Звезда је без Матеа Гарсије, Томанеа и Хосеа Кањаса, што је "изненађење" које је спремио Милојевић, углавном била у подређеном положају, а Партизан, као што је најавио тренер Саво Милошевић, нападачком игром дошао до велика три бода, пре свега за самопоуздање у трци за титулом.

Партизан је нанео Звезди први пораз у Суперлиги и пришао јој на бод са пете позиције, али уз две утакмице мање за оба тима у односу на водеће ТСЦ и Војводину.

17:22 - САСТАВИ ТИМОВА

Тренери двеју екипа Саво Милошевић и Владан Милојевић су направили одређене промене у саставима за дерби.

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Павловић, Остојић,Урошевић - Шћекић, Здјелар - Натхо, Стевановић, Асано - Садик

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гобељић, Панков, Дегенек, Милуновић, Жандер - Вулић, Јованчић, Марин, Ван ла Пара - Боаћи

17:28 - ЛОША УВЕРТИРА ЗА ДЕРБИ

Лоша увертира у меч. Неколико сати пре меча је дошло до сукоба навијача Звезде и Партизана код наплатне рампе у Врчину. Више о томе прочитајте ОВДЕ.

17:56 - ИНЦИДЕНТИ НА СТАДИОНУ

Нови инциденти. На стадиону у Хумској је дошло до сукоба између присталица Црвене звезде и Жандармерије. Више о томе можете прочитати ОВДЕ.

18:03 - ПРВА ШАНСА ЗА ПАРТИЗАН

Прву прилику на старту меча је имао млади Стевановић. Добро је прошао, наместио се, шутирао је поред гола.

18:11 - ИНИЦИЈАТИВА ПАРТИЗАНА

У првих десетак минтуа меча Партизан има иницијативу. Имају посед лопте, боље организоване нападе, али не успевају озбиљније да припрете Борјану.

18:15 - КРАТАК ПРЕКИД ЗБОГ ПЕТАРДЕ

Остојић је изблокирао ударац Марина, а док се капитен Звезде припремао да изведе корнер у његовој близини је пала петарда. Дошло је до кратког прекида док је Марко сигнализирао судији да не чује ништа и да му је потребно мало времена да дође к себе. Лекарска екипа је брзо дошла до њега, меч се наставио. Опасности после корнера није било.

18:18 - ГРЕШКА АСАНА, НИШТА ОД ДОБРЕ ПРИЛИКЕ

Прошао је Садик добро по страни у 18. минуту, покушао да упосли Асана, али је Јапанац погрешио, није успео да упути шут.

18:21 - ВУЛИЋ И ШЋЕКИЋ "ПОЖУТЕЛИ"

После нешто оштријег старта Вулића на Здјелару у 19. минуту Вулић је добио жути картон. Недуго затим је Шћекић у скоку лактом одгурнуо Вулића, па је арбитар и њему показао јавну опомену.

18:25 - ШАНСЕ НА ОБЕ СТРАНЕ

Звезда се ослободила притиска противника, али није успела да направи озбиљније прилике. На другој страни је Партизан покушао преко Стевановића који је шутирао право у Борјана. За сада је Жандер у центру пажње на обе стране терена. Управо је после његове лоше интервенције Стевановић имао споменуту шансу.

18:31 - ТЕМПО ОПАО, МИЛОЈЕВИЋ ЉУТ

Темпо меча је опао у претходних неколико минута. Лопта је углавном на средини терена и нема прилика. И даље је Жандер у центру пажње, одрадио је пар одличних потеза, прошао са лоптом, а онда се саоплео и пао. Милојевић је љут на њега и тражи да знатно брже упошљава саиграче.

18:35 - ЈОШ ЈЕДАН ПОКУШАЈ СТЕВАНОВИЋА

Имао је млади Стевановић још један покушај из даљине, али је ударац био преслаб. Лак посао за Борјана.

18:41 - ПОКУШАЈИ ЗВЕЗДЕ ИЗ КОРНЕРА, БЕЗ ОПАСНОСТИ

Изборио се Жандер за корнер, дошло је до кратке комбинације Марина и Боаћија после чега је уследио слабији центаршут тако да није било опасности.

18:44 - АСАНОВ ПОКУШАЈ, ПА КОНТРА ЗВЕЗДЕ

Покушао је Асано из солидне позиције, Звезда се одбранила, кренула у брзу контру, Марин је оставио за Вулића који је имао довољно времена и простора, али је лопту послао далеко преко гола.

18:47 - ПОЛУВРЕМЕ

Полувреме у Хумској. Последњу шансу пред паузу је имао Партизан. Натхо је извео слободан ударац, Милетић "продужио", али Остојић није стигао да упути ударац ка голу.

18:52 - ПОДРШКА И ОД КОШАРКАША

Фудбалери Партизана на утакмици имају подршку и од кошаркашке секције клуба.

19:05 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица је настављена. Нема измена на полувремену.

19:11 - ВЕЛИКА ШАНСА ЗА САДИКА

Имао је Партизан најбољу шансу у 52. минуту. Садик је изашао очи у очи са Борјаном, али је чувар мреже Звезде изашао из те ситуације као победник.

19:15 - ВАН ЛА ПАРА ДОБИО ОПОМЕНУ, ПА ИЗМЕНУ

Закаснио је Ван ла Пара и оштро стартовао на Павловићу. Судија му је одмах показао жути картон, а Милојеви ћга потом извео из игре, ушао је Вукановић.

19:20 - ЛОШ УДАРАЦ МИЛЕТИЋА, ЖУТИ И ЗА БОАЋИЈА

Имао је Милетић покушај, шутирао је веома лоше поред гола. Недуго затим је Боаћи добио жути картон и дуго је протестовао због такве одлуке арбитра.

19:25 - СУМА У ИГРИ, АСАНО У ОФСАЈДУ

Направио је и Милошевић прву промену. Уместо Садика је ушао Сума. Потом је Партизан имао шансу, али је Асано био у офсајду.

19:30 - ПОНИШТЕН ГОЛ ЗВЕЗДЕ

Коначно се затресла мрежа у Хумској, Милуновић је постигао погодак, али је судија показао дај е Жандер пре тога направио фаул на Стојковићу и поништио је погодак. Милојевић је убрзо после тога извео Боаћија и увео Павкова.

19:36 - ТОШИЋ МЕЊА ПОВРЕЂЕНОГ НАТХА

Проблем за Милошевића у 77. минуту. Натхо се повредио. Уместо њега је у игру ушао Тошић.

19:40 - ПРЕКИД У ХУМСКОЈ

Услед скандирања са трибина и транспарента на Југу судија Јовановић је на кратко прекинуо меч. После интервенције редара и људи из обезбеђења је спорни транспарент склоњен, па је утакмица настављена.

19:42 - СУМА ЗА ВОЂСТВО ПАРТИЗАНА

ГОООООЛ - Партизан води. Милуновић је направио велику грешку, Асано успео да проследи до Суме који мајсторски постиже погодак.

После гола су Сума и Борјан добили по жути картон.

19:45 - МИЛОЈЕВИЋ УВЕО СИМИЋА

Направио је Милојевић и последњу промену на мечу. У игру је ушао Симић уместо Дегенека. Уз то је и Урошевић добио жути картон због нешто оштријег старта.

19:49 - СЈАЈНА ШАНСА ЗА МАРИНА

Могао је Марин да донесе изједначење Звезди, одлично је преварио неколико играча Партизана, наместио се, али је шутирао далеко преко гола.

19:50 - ВУЛИЋ ИСКЉУЧЕН

Изгубио је ВУлић лопту, Здјелар је кренуо у напад, он га је повукао да спречи контру, а судија му је показао други жути картон

19:51 - ТОШИЋ СТАВЉА ТАЧКУ

ГОООООЛ - Само што је Вулић искључен стигла је казна. Брежанчић је одлчино центрирао, Тошић био на правом месту на другој стативи и сместио лопту у гол.

19:56 - КРАЈ У ХУМСКОЈ

Меч је завршен. Головима Суме и Тошића црно-бели су дошли до три бода.