Фудбалери Интера победили су вечерас на свом терену Лацио са 1:0, у утакмици петог кола и задржали максималан учинак у италијанском шампионату.

Једини гол постигао Данило Д'Амброзио у 23. минуту.

Интер је остварио пету узастопну победу и први је на табели са свих 15 бодова. Лацио је осми са седам бодова.

Наполи је на свом терену изгубио од Каљарија са 1:0, а једини стрелац био је Лукас Кастро у 87. минуту.

Клуб из Напуља је претрпео други пораз у шампионату и четврти је на табели са девет бодова, колико има и петопласирани Каљари.

Парма је као домаћин победила Сасуоло аутоголом Мехдија Бурабије у петом минуту надокнаде времена. Парма је могла раније да поведе, али је њен играч Роберто Инглесе промашио пенал у 74. минуту.

Сасуоло и Парма имају по две победе и са по шест бодова заузимају 11. односно 13. место на табели.

У осталим утакмицама Аталаната је у Риму била боља од Роме са 2:0, а Фиорентина је као домаћин победила Сампдорију са 2:1. Ђенова је одиграла 0:0 са Болоњом, док су фудбалери Лечеа на гостовању победили Спал са 3:1.