Фудбалери Вулверхемптона победили су данас у гостима актуелног шампиона Енглеске, Манчестер сити, са 2:0 у осмом колу Премијер лиге.

У неатрактивној утакмици на стадиону Етихад, Сити је био за нијансу бољи ривал, имао иницијативу, али поред шанси из прекида није озбиљније угрожен гол Руија Патрисија.

Вулверхемптон је повео голом Адаме Траореа у 81. минуту после контранапада који је повукао Раул Хименес, а на крају у ситуацији "један на један" са Едерсоном окончао шпански нападач.

После још једног контранапада у 94. минуту Траоре је поново у ситуацији "један на један" погодио и донео први тријумф Вулверхемптону на гостовању против Ситија још од 1979. године.

Сити тако после осам кола заузима друго место са 16 бодова, осам мање од првопласираног Ливерпула.

Арсенал је пред својим навијачима победио Борнмут.

Једини гол на мечу постигао је Давид Луиз у деветом минуту на асистенцију Пепеа из корнера.

Арсенал је тако дошао до трећег места Премијер лиге са 15 бодова, док је Борнмут 10. са 11.

Фудбалери Челсија победили су у гостима Саутемптон са 4:1. "Плавци" су повели голом Тамија Ејбрахама у 17. минуту, да би у 24. Мејсон Маунт повисио на 2:0.

Саутемптон је успео да смањи заостатак преко Данија Ингса у 30, али су све недоумице око победника отклонили Нголо Канте у 40. и Миши Батшуаји у 89.

Челси је пети са 14 бодова, док је Саутемптон 16. са седам.