МАНЧЕСТЕР јунајтед нико не сме да отписује, "ђаволи" су у дербију 9. кола до 85. минута имали сва три бода против Ливерпула, али је лидер преко Адама Лалане избегао први пораз у Премијер лиги ове сезоне! "Ђаволи" су се све до пред крај боље бранили, опасније нападали и на време из сјајне контре водили преко Маркуса Рашфорда (36). Међутим, сплетом околности Лалана је остао сам на другој стативи и тако утишао "Олд Трафорд" у 85. минуту а играчима Јунајтеда одузео дозу самопоуздања пред гостовање Партизану у четвртак.

Ливерпул има проблема на "Олд Трафорду", Рашфорд их је већ саплео са два гола у марту 2018. (2:1), али су вечерас на велику енергију успели да остану заслужено непоражени у 173. првенственом окршају са Јунајтедом, иако су практично створили само три добре шансе за 90 минута.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: УОЧИ ГОСТОВАЊА У ХУМСКОЈ: Млади фудбалер продужио уговор са Јунајтедом

Манчестер је тачно знао шта хоће у овом мечу, критиковани Солскјер је поставио одличан дефанзивни блок, искористио је све одбрамбене квалитете Ван Бисаке и Ешлија Јанга као бочних играча, а завршни ударац планирао преко брзоногих Рашфорда и Џејмса, за које одбрамбени играчи Ливерпула нису проналазили решење. До предности су "ђаволи" дошли у 36. минуту мада је контри Џејмса претходио можда и фаул над Оригијем. Велшанин је протутњао по десној страни, послао савршен пас у централу, а Рашфорд је показао класу: финтирао је Матипа телом и остао иза њега за рутинску реализацију. Судија Мартин Еткинсон је прегледао ВАР и одлучио да фаула није било. Ливерпул без Салаха није био убојит, али и такав је створио два зицера које Фирмино није успео да искористи. Гол Манеа у 45. минуту је после гледања ВАР-а поништен јер је нападач примио лопту руком.

Ливерпул је држао лопту у наставку, имао посед, правио притисак, али је ознојио Де Хеу тек у последњих десетак минута, кад је Лалана на центаршут Робертсона изједначио а опасно запретио Чемберлен. Немања Матић није био ни у протоколу за дерби меч, што само потврђује гласине да ће у јанауру напустити "Олд Трафорд".

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Матип остаје у Ливерпулу: Осећај је сјајан

Манчестер је играо у саставу: Де Хеа - Линделоф, Мегвајер, Рохо - Ван Бисака, Мектомини, Фред, Јанг - Переира (од 90+4 Вилијамс), Рашфорд (од 83. Марсијал), Џејмс.

САВЕТИ ОД ФЕРГУСОНА
МЕНАЏЕР Манчестер јунајтеда Оле Гунар Солскјер за излаз из тешке ситуације савет је потражио од свог учитеља - Алекса Фергусона. Најтрофејнији тренер "ђавола" није одбио позив свог некадашњег играча и појавио се на тренингу пред дуел са Ливерпулом, а после тога провео је сат времена у разговору са Норвежанином. Резултат све казује...