Тотенхем је почео излазак из кризе. У мећу трећег кола групне фазе Лиге шампиона су убедљиво савладали Црвену звезду - 5:0 (3:0).

Питање победника је било решено практично већ после 16 минута када је на семафору стајало 2:0 головима Кејна и Сона. А, управо је Сон пред одлазак на паузу постигао и свој други погодак на мечу.

На старту другог дела се уписао Ламела, да би Кејн потом у 72. минуту ставио тачку.

У наредном колу ће Звезда 6. новембра на стадиону "Рајко Митић" дочекати Тотенхем.

19:52 - САСТАВИ ТИМОВА

ТОТЕНХЕМ: Газанига - Орије, Вертонген, Санчез, Дејвис - Сисоко, Ндгомбеле - Сон, Ламела, Али - Кејн

ЗВЕЗДА: Борјан - Родић, Милуновић, Дегенек, Гобељић - Вулић, Кањас - Ван ла Пара - Марин, Гарсија - Томане

20:10 - ИТАЛИЈАН СУДИ

Правду на утакмици делиће италијански арбитар Марко Гуида. Његовић помоћници су Филипо Мели и Ћиро Карбоне, док ће четврти арбитар бити Маурисио Маријани.

Гуида је, иначе, судио дуел између Партизана и АЗ Алкмара у Београду.

20:36 - АТМОСФЕРА У ЛОНДОНУ

Почетак меча у Лондону се полако приближава. Навијачи улазе на трибине, а у званичној продавници може да се купи и посебан шал за вечерашњи меч који кошта 15 фунти.

20:46 - ШАЛ КОШТА 15 ФУНТИ

Шал који је направљен за вечерашњу утакмицу кошта 15 фунти.

21:02 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Меч у Лондону је почео.

21:06 - ПОДРШКА НАВИЈАЧА

Звезда има подршку навијача. Више од 500 присталица црвено-белих са Северне трибине бодри свој клуб.

21:10 - СОН ПРАВИ НАЈВИШЕ ПРОБЛЕМА

На старту меча Звезда има највише проблема са Соном. Фудбалер Тотенхема је расположен и већ је то показао у неколико наврата.

21:12 - КЕЈН ЗА ВОЂСТВО ТОТЕНХЕМА

ГОООЛ - Кејн је донео предност Тотенхему. После доброг центаршута из корнера је енглески нападач погодио мрежу Борјана поред двојице чувара.

21:18 - СОН ДУПЛИРАО ПРЕДНОСТ

ГОООЛ - Тотенхем је одмах дуплирао предност. Ламела је прошао по страни, видео Сона који је остао потпуно сам на другој стативи и није му било тешко да постигне гол.

21:26 - ТОТЕНХЕМ НАСТАВЉА СА НАПАДИМА

Без обзира на вођство фудбалери Тотенхема настављају са нападима. Ламела је припретио из велике удаљености, Борјан је избио лопту у корнер. После ударца из угла није било опасности.

21:31 - ЗВЕЗДА СЕ ОСЛОБОДИЛА ПРИТИСКА

Успела је Звезда да се ослободи почетног притиска Тотенхема. Имали су и прву шансу на мечу. Ван ла Пара је шутирао главом, Газанига је испустио лопту, али су његови саиграчи били опрезни и интервенисали.

21:35 - МАРИН ПОКРЕТАЧКА СНАГА ЗВЕЗДЕ

Марин је главни организатор игре Звезде. Све иде преко њега. После једног дуела са Соном је остао на земљи, брзо се придигао, а Сон је одмах пришао да му се извини.

21:40 - ДОБРИ ПОКУШАЈИ ЗВЕЗДЕ

Могла је Звезда у 38. минуту да смањи заостатак. Гобељић је прво шутирао из полу-волеја. Његов покушај је изблокиран, да би после поправног успео опет да упути шут, Марин је био у још бољој ситуацији, али је шутирао поред гола.

21:46 - НОВИ ГОЛ СОНА

ГОООЛ - Марин је изгубио лопту на средини терена, Ндомбеле је узео, оставио за Сона који се убацивао и лако матирао Борјана.

21:48 - ПОЛУВРЕМЕ У ЛОНДОНУ

Судија Гуида није продужио први део. На полувремену Тотенхем има три гола предности.

22:00 - ПОЧАСТ ЗА БУЊЕВЧЕВИЋА

У паузи између два дела су у Тотенхему показали да нису заборавили Горана Буњевчевића. Пустили су снимке на великим видео-бимовима у знак сећања на бившег фудбалера Звезде и Тотенхема који је преминуо у јуну прошле године.

Кратак говор је одржао његов бивши саиграч Дарен Андертон, после чега су уследили аплаузи.

22:04 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Утакмица у Лондону је настављена. Није било измена ни у једној екипи.

22:10 - ОДМАХ ШАНСА ЗА ТОТЕНХЕМ

Имао је Тотенхем већ на старту другог дела добру шансу. Кејн је одлично центрирао, Ламела је шутирао преко гола.

22:13 - ГОБЕЉИЋ ПОНОВО ПОКУШАВА

Остао је Гобељић поново сам на страни, шутирао је право у Газанигу. Чувар мреже Тотенхема тражи од својих играча да више обраћају пажњу на Звездине играче.

22:16 - ЛАМЕЛА СТРЕЛАЦ

ГОООЛ - Четврти гол Тотенхема у Лондону. Ламела, који је веома расположен на старту другог полувремена, је примио лопту на око 10-11 метара, окренуо се и практично потпуно сам остао и лако постигао гол.

22:21 - ДУПЛА ПРОМЕНА МИЛОЈЕВИЋА

Направио је Милојевић две промене у 62. минуту. Изашли су Кањас и Томане, а ушли су Петровић и Павков.

22:25 - ГАРСИЈА СЕ ОПРОБАО, ГАЗАНИГА ЉУТ

Пробао је Матео Гарсија у 67. минуту. Прво је одузео лопту Вертонгену, па онда шутирао. Газанига је реаговао, па имао шта да каже својим саиграчима.

22:29 - МАРИН БЛИЗУ ГОЛА

Мало је недостајало да  Звезда постигне погодак. Марин се наместио, шутирао добро, али је лопта завршила тик поред стативе.

22:31 - КЕЈН ЗА "ПЕТАРДУ"

ГОООЛ - Нови погодак Тотенхема. Хари Кејн је у 72. минуту постигао пети погодак за домаћи тим. Дегенек је каснио код прављења офсајд замке, енглески нападач је то искористио, гађао и погодио даљи угао.

22:40 - ПОКЕТИНО И МИЛОЈЕВИЋ НАПРАВИЛИ СВЕ ИЗМЕНЕ

Последњу измену је Милојевић направио у 82. минуту. Уместо Ван ла Паре је ушао Вукановић. Покетино је из игре извео Сона, Вертонгена и Алија, а увео Дајера, Фојта и Ло Селса.

22:46 - ЧЕКА СЕ ПОСЛЕДЊИ ЗВИЖДУК

Чека се само последњи звиждук судије Гуиде. Све је одавно решено. Борјан је у 88. минуту спречио Кејна да постигне нови погодак пошто је лако прошао поред Милуновића.

22:51 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Утакмица у Лондону је завршена. Тотенхем је рутински дошао до победе - 5:0.