Фудбалери Лајпцига и Челсија уписали су вечерас победе у трећем колу Лиге шампиона.

Лајпциг је пред својим навијачима после преокрета победио Зенит из Санкт Петербурга са 2:1 у мечу Групе Г, док је Челси на гостовању у Амстердаму славио са 1:0 против Ајакса у Групи Х.

Зенит је после лошег издања у првом полувремену имао предност, а гол је постигао Јарослав Расицки у 25. минуту.

Лајпциг је изузетно офанзивно почео други део меча и голом Конрада Лајмера у 49. минуту стигао до изједначења.

Само 10 минута касније Лајпциг је стигао до преокрета и после ефектног поготка Марсела Сабицера.

Лајпциг је први на табели са шест бодова, док је Зенит трећи са четири.

Ајакс и Челси у Амстердаму били су изједначени готово током целог меча, али је лондонски тим у финишу успео да дође то тријумфа.

Једини гол на мечу био је дело Мишија Батшуаија у 86. минуту. Холанђани имају за чим да жале, пошто су у првом полувремен упостигли гол који је после асистенције ВАР-а поништен због офсајда.

Ајакс и Челси после три меча имају по шест бодова и налазе се на деоби првог места.