Фудбалери Манчестер ситија победили су данас на свом терену Астон Вилу са 3:0, у утакмици 10. кола Премијер лиге.

У првом полувремену није било голова, а Сити је повео у 46. минуту голом Рахима Стерлинга. Кевин Де Брујне удвостручио је предност у 65. минуту, а коначан резултат поставио је Илкај Гундоган у 70.

Сити је утакмицу завршио са десеторицом, пошто је Фернандињо у 87. минуту добио други жути картон.

Сити сада на другом месту има 22 бода и пришао је водећем Ливерпулу на три бода заостатка, уз утакмицу више. Ливерпул у недељу игра против Тотенхема.

Астон Вила је претрпела пети пораз у првенству и заузима 13. место на табели са 11 бодова.

Фудбалери Брајтона победили су данас на свом терену Евертон са 3:2, у утакмици 10. кола Премијер лиге.

Паскал Грос довео је домаће у вођство у 15. минуту, а пет минута касније Евертон је изједначио аутоголом Адама Вебстера. Евертон је повео у 74. минуту голом Доминика Калверта-Луина, а изједначио је Нил Мопе у 80. минуту из пенала.

Победу Брајтону донео је Лука Дињ аутоголом у петом минуту надокнаде времена.

То је трећа победа Брајтона у првенству и заузима 12. место на табели са 12 бодова. Евертон је претрпео шести пораз и 16. је на табели са 10 бодова.

Вест Хем је као домаћин одиграо нерешено 1:1 са Шефилд јунајтедом.

Домаћи су повели у 44. минуту голом Роберта Снодграса, а бод екипи из Шефилда донео је Лис Мусе у 69. минуту.

Обе екипе имају по 13 бодова, Шефилд јунајтед заузима седмо место на табели, а Вест Хем је девети.

Вотфорд и Борнмут одиграли су 0:0. Вотфорд је и даље једина екипа без победе у Премијер лиги.

У последњем мечу дана је Челси на гостовању савладао Брајтон са 4:2.

Челси је након првог полувремена имао 2:0, а стрелац оба поготка био је Кристијан Пулишић, у 21. и 45. минуту. Исти играч је и у 56. минуту затресао мрежу Барнлија, а на 4:0 повисио је Вилијан два минута касније.

Барнли је у финишу меча успео да ублажи пораз головима Џеја Родригеза у 86. и Двајта Мекнила у 89. минуту.