Фудбалери Аталанте и Манчестер ситија играли су вечерас нерешено 1:1, док је Динамо у Загребу играо 3:3 против Шахтјора из Доњецка у утакмицама четвртог кола Групе Ц Лиге шампиона.

Утакмица у Милану на стадиону Сан Сиро донела је доста узбуђења, а посебно у завршници сусрета када је Сити остао с десеторицом играча на терену пошто је голман Клаудио Браво који је претходно ушао уместо повређеног Едерсона, добио црвени картон, па га је заменио десни бек Кајл Волкер.

Сити је повео голом Рахима Стерлинга у седмом минуту, да би у 43. Габријел Жезус промашио једанаестерац.

Хрватски фудбалер Марио Пашалић у 49. минуту донео је изједначење Аталанти, а касније се испоставило да је то био и коначни резултат.

Сити је у од 81. минута играо с десеторицом играча, али Аталанта ипак није озбиљније успела да угрози Кајла Вокера.

Шахтјор је на гостовању у Загребу повео против Динама у 13. минуту преко Алана Патрика.

Динамо је ипак успео да преокрене и дође на корак од победе головима Бруна Петковића у 23, Луке Иванушеца у 83. и Аријана Адемија у 89. минуту.

Када је деловало да ће меч ити завршен тријумфом Загрепчана, Шахтјор је с два гола у судијској надокнади времена дошао до изједначења.

Прво је Жуниор Мораеш у 93. минуту погодио за 2:3, да би изједначење у седмом минуту судијске надокнаде времена Тете из једанаестерца донео бод Шахтјору.

Сити је први на табели са 10 бодова, док Шахтјор и Динамо имају по пет, док је Аталанта последња с једним.

У Групи А пласман у осмину финала изборио је Пари Сен Жермен који је са 1:0 победио Клуб Бриж и тако задржао максималан учинак.

Реал Мадрид је у другом мечу Групе А са 6:0 победио Галатасарај. Бриљирао је млади Родриго који је постигао три гола, уз асистенцију. Лука Јовић је меч одгледао са клупе.

У Групи Д Атлетико Мадрид претпео је први пораз ове сезоне у Лиги шампиона, пошто је на гостовању са 1:2 изгубио од Бајер Леверкузена.