УЖЕЛЕЛИ су се фудбалери Партизана фудбала после двонедељне паузе, а 90 минута фудбалског распуцавања Садика и другова је вероватно било довољно да њихове колеге из Јавора пожеле нови одмор од фудбала. Бројао је Партизан до шест вечерас у Хумској, могло је да буде и убедљивије, а “пумпање мишића” ће Милошевићевим пуленима свакако добро доћи пред европски меч одлуке у четвртак против Алкмара - 6:2 (4:2).

Када је већ на истеку другог минута Николић траљаво шутирао, а Петковић покупио “отпадак” и прецизно га са неких 12,13 метара спаковао иза леђа Стојковића било је јасно да ће малобројни сведоци у Хумској видети доста голова. Ипак, мало ко је могао да претпостави да ће се мреже иза леђа Лазовића и Стојковића већ до истека првих 45 минута трести чак шест пута!

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Милошевић: Павловић има карактер и може да се снађе у било којој ситуацији, Рајковић тренира са нама

Ватромет” је недуго после Петковића још значајније најавио Садик, пошто су црно-бели већ у том 9.минуту показали да им улазак у утакмицу из минуса неће представљати проблем. Преокрет је стигао у 15.минуту, а егзекуцију је преузео штопер Остојић погодивши после корнера мрежу Лазовића уз помоћ стативе.

Отпор Ивањичана, који су за разлику од већине суперлигашких тимова дошли у Хумску да се надигравају, дефинитивно је сломио други гол Садика у 37.минуту, а претходно је Сума пропустио прилику да са беле тачке допише своје име на листу стрелаца. Све после тога представљало је прилику за публику да ужива и броји голове.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Дисциплинска комисија ФСС: Партизан и Војводина кажњени због вређања челника Савеза

До полувремена су погађали још и Милетић са стране београдског клуба и Крнић за Јавор па се на одмор отишло са готово нестварних 4:2. Фестивал голова, логично, није могао да доживи чак ни сличну репризу у наставку. Садик је комплетирао хет-трик већ у 59. минуту, а коначан резултат за Партизанову очаравајућу победу и разочаравајући пораз Јавора поставио је Филип Стевановић у 78.минуту.

СТРЕЛЦИ: Садик у 9. и 37. и 59. Остојић у 15, Милетић у 40, Стевановић у 78. минуту за Партизан, а Петковић у 2, Крнић у 45+1 минуту за Јавор. Стадион Партизана. Гледалаца: 1000. Судија: Зоран Широки (Смедерево) 7.

ПАРТИЗАН: Стојковић 7 - Милетић 7, Остојић 7, Павловић 7,5 (од 66. Вујачић -), Урошевић 7 - Здјелар 7 (од 87. Натхо -), Шћекић 7,5 - Тошић 7,5 (од 81. Ивановић -), Сума 7, Ф.Стевановић 7,5 - Садик 8,5.

ЈАВОР: Лазовић 5,5 - Цуцкић 5, Крнић 6 (од 74. Звеканов -), Николић 5,5, Јевремовић 5,5 (од 79. Милошевић -) - Долмагић 5, Кувељић 5,5 - Маричић 5,5, Пишчевић 5 (од 79. Филиповић -), Петковић 6 - Мркаић 5,5.

Играч утакмице: Умар Садик (Партизан)

17:33 - САСТАВИ ТИМОВА

ПАРТИЗАН: Стојковић - Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић - Здјелар, Шћекић - Тошић, Сума, Ф. Стевановић - Садик. Тренер: Саво Милошевић.

ЈАВОР: Лазовић - Цуцкић, Крнић, Николић, Јевремовић - Долмагић, Кувељић - Маричић, Пишчевић, Петковић - Мркаић. Тренер: Игор Бонџулић.

18:02 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Утакмица у Хумској је почела.

18:05 - ЈАВОР ВОДИ

ГООЛ - Јавор води после три минута игре. Николић је лоше шутирао, лопта је дошла до Петковића који из још боље позиције шутира и погађа мрежу Стојковића.

18:10 - ЕКСПРЕСНО ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ

ГОООЛ - Већ у деветом минуту је Партизан изједначио. Садиков први покушај је одбранио голман Лазовић, али је на одбијену лопту боље реаговао и анулирао предност ривала.

18:17 - ПРЕОКРЕТ ЦРНО-БЕЛИХ

ГОООЛ - Остојић доноси предност Партизану. После добро изведеног корнера је настала гужва у казненоом простору, Остојић је био на другој стативи и послао лопту од стативе у мрежу.

18:25 - ПАРТИЗАН НАСТАВЉА СА НАПАДИМА

Без обзира на направљени преокрет и вођтво фудбалери Партизана настављају са нападима и стварају притисак на играчима Јавора.

18:34 - НЕМА ВЕЋИХ УЗБУЂЕЊА

Партизан контролише дешавања на терену. Лопта је углавном у њиховом поседу, али за сада не успевају да озбиљније припрете чувару мреже Јавора.

18:38 - СУМА ПРОМАШИО ПЕНАЛ

СУМА ПРОМАШУЈЕ ПЕНАЛ- Стевановић је кренуо у продор, капитен Јавора га је оборио у казненом простору, а судија показао на "креч". Сума је преузео одговорност, али је шутирао далеко преко пречке са "беле тачке".

18:40 - ПАРТИЗАН УВЕЋАО ПРЕДНОСТ

ГОООЛ - Сума се искупио за промашени пенал. Убацио је лопту у простор за Тошића који је послао идеалан центаршут за Садика који је постигао свој други гол на мечу.

18:43 - ПОГОДАК МИЛЕТИЋА

ГОООЛ - Још један гол дефанзиваца Партизана. Савршен центаршут са десне стране и још боља реакција Немање Милетића.

18:49 - ГОЛ ЈАВОРА ПРЕД ПАУЗУ

ГОООЛ - Јавор пред одлазак на паузу преко Крнића смањује заостатак. На полувремену Партизан има два гола предности - 4:2.

19:05 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Друго полувреме у Хумској је почело.

19:11 - ОДМАХ ПРИЛИКА ЗА ПАРТИЗАН

Могао је Партизан одмах до новог гола, Лазовић је истрчао, али је његов саигрча пратио ситуацију и спречио опасност.

19:18 - САДИК ПОНОВО У МЕТУ

ГОООЛ - И трећи гол Садика, после интервенција голмана Лазовића је нападач Партизана био на правом месту и из одбитка вратио лопту у мрежу.

19:26 - ПАРТИЗАН ПРИТИСКА

Наставља Партизан да притиска одбрану Јавора. Стварају шансе, за сада мреже мирују.

19:37 - СТЕВАНОВИЋ ПОСТИЖЕ ГОЛ

ГОООЛ - Сума шаље лопту у простор за Стевановића који прецизним ударцем даје нови гол за Партизан.

19:45 - МИЛОШЕВИЋ НАПРАВИО СВЕ ПРОМЕНЕ

Направио је Милошевић и последњу промену. Уместо Здјелара је ушао Натхо. Пре њега су на терен крочили Ивановић и Вујачић уместо Тошића и Страхиње Павловића.

19:50 - КРАЈ МЕЧА

Утакмица је завршена. Партизан је убедљиво славио.