Нови тим Црвене звезде, вођен руком новог тренера Милана Томића, представио се навијачима победом против руског Нижњег Новгорода у првој отвореној припремној утакмици – 88:77 (23:17, 21:22, 16:17, 28:21). Уочи Суперкупа АБА лиге у Лакташима, реновирани српски шампион има учинак “пет од пет”.

За екипу са деветорицом новајлија, којој су недостајали репрезентативац Немачке Цирбес и повређени Давидовац и Ненадић, црвено-бели су тренутно тамо где би и требало да буду. Не баш близу Томићеве визије идеалне игре, али ни предалеко од тога.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: НОВО ПОЈАЧАЊЕ ЦРВЕНО-БЕЛИХ: Ненадић у дресу Звезде наредне три године!

Од заостатка у 27. минуту (49:54), Регланд је лидерски повукао саиграче ка тријумфу, уз помоћ корпулентног Оџа, кошаркашки веома школованог Ристића, све бољег Кешеља и пробојног Човића, на коме је приметан озбиљан рад на физикалијама. У првом полувремену Симанић је демонстрирао зашто годинама уназад важи за једног од најперспективнијих европских клинаца.

- Утакмица против јаке екипе, која нам је доста значила – каже Томић. - Мислим да је ово била једна од наших најбољих, јер не можете да правите озбиљне анализе када победите са 30 разлике. Против Антверпена смо губили 20, а онда за девет минута направили 29 поена разлике. Ова екипа још учи, посебно млађи играчи. У свим мечевима сам давао шансу свим играчима, просек им је 17-18 минута. Играће они који се највише покажу или то највише желе. Биће уигравања и на Суперкупу, али `ајде и да побеђујемо.

ДВОРАНА “Александар Николић”. Гледалаца: 3.500.
Ц. ЗВЕЗДА: Кешељ 6, Регланд 11 (5 ас), Раданов, Перпероглу 5, Лазић 9, Човић 7 (6 ас), Симанић 8, Добрић 3, Фаје 7, Оџо 16 (4 ск), Берон 7, Ристић 9 (5 ск).
НИЖЊИ: Одом 3, Брусард 11, Григорјев 2, Комолов 6, Гудумак 6, Астапкович 11, Жбанов 3, Узински 4, Попов, Драгичевић 10, Стребков 15, Торопов, Пери 6.