ТРИ дана после велике победе Црвене звезде над Фенербахчеом у Евролиги, у дербију 2. кола АБА лиге против Будућности, на терен је изашла нека друга екипа. Испијена, дезоријентисана, без енергије. И без навијачке подршке због казне за инциденте у петом мечу прошлосезонског финала са клубом из Подгорице.

Потпуно реновирани тим Будућности, са клупе вођен искусном руком тренера Суботића, искористио је шансу да се бар донекле освети јадранском шампиону за пораз у том хаотичном финалу - 89:81. Освета која ће угрејати срца клупских челника са једне стране барикаде, а тешко пасти онима са друге. Играчи који су били учесници борбе у којој се средства нису бирала, спортски су се поздравили на крају утакмице, у којој су црвено-бели поражени на свом терену у АБА лиги после 18 везаних победа. И претходни пораз нанели су им "ђетићи".

Пред 300 "дозвољених" гледалаца, власника ВИП сезонских улазница, смештених у један сектор трибина хале "Александар Николић", екипа тренера Томића изгледала је као да је пре пет минута завршила исцрпљујући дуел са Фенером. Редовном учеснику фајнал-фора Евролиге допустила је да постигне 56 поена, ривалу пораженом у оба досадашња меча Еврокупа чак 33 више. Примила је 12 тројки из 21 покушаја, неке и не својом кривицом, као што су две Бамфортове у маниру Стефа Карија.

Врхунско тројкашко вече Подгоричана свакако је добрим делом заслуга Звездине ноншалантне одбране, посебно њених плејмејкера. У првом реду Лоренца Брауна, који је после прилично добре партије у Евролиги био скоро неприметан. Апсолутну превагу у организацији игре однели су гостујући креатори Кобс и Ивановић, који је потпалио преокрет након "плус шест" за црвено-беле у трећој четвртини.

Колико је црногорски репрезентативац недостајао Будућности у финалу претходне сезоне, толико је и Перпероглу Звезди у овом сусрету. Томић је уместо искусног Грка у састав први пут уврстио Симанића, који није улазио у игру. На крилној позицији остала је празнина коју је искористио одлични Шеховић.

Оџо поново није био у стању да одмори Гиста, најефикаснијег играча утакмице са 27 поена, који је у завршници изгубио и дах и корак. Нису помогли ни шутерски рафали Берона, добро познати Будућности. МВП прошлосезонског финала тек у последњој четвртини добио је одговарајућу улогу. Прекасно.

Црвено-беле сада очекују два гостовања, најпре Макабију у Евролиги, потом Крки у регионалном такмичењу.

Ц. ЗВЕЗДА 81
БУДУЋНОСТ 89
(20:26, 22:18, 21:22, 18:23)
ДВОРАНА "Александар Николић". Гледалаца: 308. Судије: Белошевић, Јавор, Радојковић.

Ц. ЗВЕЗДА: Д. Браун 3, Човић 6 (7 ас), Л. Браун 5 (5-1 за три), Давидовац 4, Лазић 2, Фаје 2, Берон 11 (4-3 за три), Добрић 8, Гист 27 (14-10 за два, 6 ск, 6 ас), Џенкинс 10 (3-2 за три), Симанић, Оџо 3.

БУДУЋНОСТ: Кобс 16 (4 ас), Ивановић 14, Бамфорт 8, Шеховић 15 (7-4 за три), Старовлах, Мартин 17, Илић, З. Николић 4, Божић 1, Поповић, Мејерс, Д. Николић 14 (7-4 за три).