Представници АБА лиге у Еврокупу, осим Партизана, никако да крену са дна. Подгоричка Будућност и Цедевита Олимпија после три кола још увек немају тријумф у другорангираном Евролигином такмичењу и у преосталом делу прве фазе такмичења чека их веома тежак задатак да се изборе за место које води у Топ 16.

Подгоричани су поново разочарали навијаче у "Морачи". Надали су се "ђетићи" да ће јадрански тријумф на гостовању Црвеној звезди дати ветар у леђа изабраницима Слободана Суботића да крену са мртве тачке у Еврокупу, али их је на дно закуцала Арка из Гдиње (62:59), која је у неизвесној завршници, после промашене тројке Кобса уз звук сирене, славила други тријумф.

Вицешампиони АБА лиге добро су почели меч и средином друге деонице имали великих 14 поена вишка (26:12) и када се очекивало да ће сломити грогираног ривала, који од 7. до 12. минута меча није успео да постигне кош, једноставно су стали. Пољаци су успели да зауставе разиграног Мартина и полако почели да топе предност домаћина, која је у 24. минуту неутралисана (39:39), а недуго потом и престигнута (47:46, 30. минут).

Мартин (14), Кобс (10) и Бамфорт (10) били су двоцифрени у пораженом тиму, док су госте до тријумфа водили Бостик (19) и Емелоглу (17).

Двоцифрени плус (14 поена) испустила је и Цедевита Олимпија у Бреши. Предвођени Блажичем, Симоновићем, Милером-Мекинтајером и Боутрајтом, Лјубљанчани су у 16. минуту водили 41:27, али су домаћи већ до одласка на велики одмор преполовили заостатак, да би у завршници треће и почетком четврте четвртине направили потпуни преокрет (58:57). Ипак, пулени Славена Римца успели су да "одрже главу изнад воде", у последњих минут и по ушли су са два поена више, али до краја сусрета нису успели да постигну поене, што их је коштало трећег неуспеха у Еврокупу.

Милер Мекинтајер је меч завршио са 21 поеном, Блажич је додао 18, Хопкинс 10, Боутрајт девет, а Марко Симоновић је уз седам поена имао и девет скокова.