ДРУГИ дан трећег кола Еврокупа донео је најспектакуларнији победнички кош у досадашњем току сезоне. Оно што је учинио Клемен Препелич у дуелу Хувентуда и Дарушафаке биће тешко надмашити до краја ове такмичарске године.

Словеначки репрезентативац репликом чувене тројке Душана Кецмана у финалном мечу Партизана и Цибоне 2010. у Загребу, бацио је у делиријум навијаче у Бадалони. При резултату 82:82, Препелич је погодио са своје половине терена, избацивши лопту негде у равни линије за три поена.

- Феноменалан осећај! Видео сам да лопта има добру путању, али нисам очекивао да ће проћи кроз обруч. Некад је потребно да имате мало среће против сјајних тимова као што је Дарушафака, једног од најбољих у Еврокупу. Нисам играо добру утакмицу, у нападу сам био прилично изгубљен - каже Препелич, коме је чудесна тројка била десети шут и тек други погодак из игре.

Локомотива је победом против Лиможа (86:76) наставила потеру за Партизаном, јединим без пораза у групи Б Еврокупа. Пред гостовање у Београду 22. октобра, руски тим није изгледао импресивно у мечу са француским представником. "Локоси" су до тријумфа стигли одличном игром у последњој четвртини (31:17), предвођени Американцима Аленом Вилијамсом (17 поена), Семом Декером и Вилом Камингсом (по 14). Наш крилни центар Драган Апић постигао је девет за 12,5 минута на терену (4-3 за два).

Изузимајући до сада перфектни Партизан, остали представници АБА лиге ни после трећег кола нису уписали победу. После велике победе над Црвеном звездом у Београду, Будућност је у Подгорици поражена од пољске Арке (59:62). "Ђетићи" нису могли да понове сјајно шутерско вече из сусрета са црвено-белима (57 одсто за три поена) - против пољског представника само 21,4 одсто (28-6).

Још лошију тројкашку реализацију имала је Цедевита Олимпија на гостовању Бреши - 18,2 одсто (22-4). У шутерско сивило утопио се и наш Марко Симоновић, који је меч завршио са седам поена и девет скокова (4-1 за два, 4-1 за три). Маик Цирбес, још један бивши Звездин играч у тиму из Љубљане, постигао је два поена (1-1).

УНИКАХА УЗ ПАРТИЗАН И ВИРТУС

БЕЗ повређеног Драгана Милосављевића, Уникаха је у Малаги победила Галатасарај (88:83) и, уз Партизан и Виртус, сачувала перфектан скор после три кола Еврокупа.

Најефикаснији је био Аксел Тупан са 22 поена, док је наш бек Алекса Аврамовић остао без учинка за нешто мање од четири минута на терену.