Промашен шут за победу у "Београдској арени", али у Задру српски рукометаши нису били ни близу повољног резултата против Хрватске.

После ремија у нашој престоници (25:25), "орлови" су у задарској арени "Крешимир Ћосић", у четвртом колу квалификационе групе 2 за ЕП 2020, поражени од екипе Лина Червара 27:23.

20:35 - ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Српски рукометаши су добро почели меч, повели 2:0, али су Хрвати брзо узвратили са четири гола, од којих су два постигли са седам метара - 4:2, 7. минут. Штрлек је тренутно лидер Хрвата са три постигнута гола. После тајм аута Перуничића Пушица прекида серију Хрвата и постиже свој други погодак.

Штрлек је, засад, нерешива енигма за "орлове - 5:3, 9. минут, Дувњак постиже гол у контранападу и подиже предност Хрватске на 6:3. Србија има и играча мање наредна два минута због искључења Марсенића. Српски рукометаши поново губе лопту. Штрлек постиже гол на празну мрежу наше селекције. Степанчић одржава Хрвате на плус четири, после гола Пешића, који убрзо још једном тресе мрежу ривала - 8:5, 13. минут.

Цупара коначно успева да одбрани шут Штрлеку с десног крила, али "орлови" не успевају то да материјализују, што Дувњак кажњава голом са девет метара. Још једном изгубљеном лоптом српски рукометаши не успевају да искористе добру интервенцију Цупаре, што Мамић кажњава за, досад, највећих, плус пет - 10:5, 16. минут.

Са два везана гола Божића Павлетића Хрвати повећавају предност на 13:7 у 20. минуту, Црноглавац и Пушица головима са девет метара смањују заостатак. Червар тражи минут одмора - 13:9, 22. минут. Пропуштену прилику Србије да приђе на три гола заостатка, Хрвати кажњавају с два брза поготка. "Орлови" не користе ни бројчану предност, па Штрлек у контранападу подиже предност домаћих на 19:6 у 27. минуту. Зеленовић прекида мини серију ривала.

На полувреме Хрватска иде са плус шест - 17:11.

21:25 - ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Головима Марсенића и Вање Илића из контранапада Србија отвара друго полувреме. После само два минута игре Червар тражи минут одмора - 17:13. Добра дефанзива "орлова" резултирала је одбраном Цупаре, али је затајила игра у нападу, што је одмах на другој страни кажњено четвртим голом са седам метара Штрлека - 18:13, 35. минут.

Мајсторија Вање Илића на левом крилу, па још једна одбрана Цупаре, па "цепелин" Воркапића и Сретеновића за минус три - 18:15. Вранковић и Карачић одбијају напад "орлова" - 20:15, 41. минут. Перуничић тражи минут одмора. На гол Мошића са девет метара, мрежу Србије са исте удаљености тресе Дувњак.

Воркапић из тешке позиције на десном крилу погађа гол Хрвата, а Цупара све бољи на голу Србије. Поново "орлови" нису голом материјализовали одбрану Цупаре, и поново су одмах кажњени - Дувњак враћа Хрвате на плус пет - 22:17, 45. минут, а потом се искусни Хрват изборио за седмерац и искључење Николића. Цупара брани седмерац Штрлеку.

Србија игра без голмана, али без успеха пошто Крсманчић прави фаул у нападу. Претходно су арбитри опростили искључење једном од рукометаша Хрвата. Цупара брани други узастопни седмерац, Србија је комплетна. После гола Мошића и још једне успешне интервенције Цупаре, "орлови" су имали прилику да из седмерца ухвате резултатски прикључак у завршници меча, али Вања Илић није успео да савлада голмана Хрвата. На другој страни Мандић са истог одстојања погађа мрежу Србије - 25:19, 54. минут.

Србија је "потонула" у последњих пет минута сусрета, ни са играчем више не успевају да постигну гол. На крају победа Хрватске - 27:23.