Одбојкашице Србије су добро отвориле утакмицу против Јапана, али после освајања првог сета, у наредна три нису успеле да направе изненађење - 1:3 (25:19, 14:25, 23:25, 14:25). Српкиње су до сада у Токију забележиле два пораза, а  на затварању четвртог турнира Лиге нација играће са репрезентацијом Бразила (8.40).

Баш као и против Тајланда дан раније, наше девојке су велики број поена поклониле противнику, чак 30, што је више од једног сета и тако му олакшале посао. Међутим, има много сегмената који могу да радују наш стручни штаб, првенствено игра у блоку...

- Држали смо дуже него против Тајланда висок ниво игре - рекао је тренер Бранко Ковачевић. - Бориле су се девојке од почетка до краја, чак и у сетовима које су убедљиво изгубиле. Није нам резултат толико битан, већ да наш тим напредује из меча у меч.

После 11 утакмица, Србија има скор од пет победа и шест пораза.

ДВОРАНА у Токију. Судија: Канг (Кореја), Лиу (Кина).

ЈАПАН: Набеја 16, Кога 14, Шинабе 13, Акутагава 9, Курого 8, Ивасака 4, Мијашита, Иши, Сато, Окумура, Кобата (либеро), Морија, Ватанабе, Осанаи. Поени - напад: 53, блок: 5, сервис: 6, грешке противника: 30 (14 из сервиса).

СРБИЈА: Лозо 17, Лазовић 11, Алексић 11, Кубура 11, Савић 6, Ћировић 3, Ђорђевић 1, Јовић, Коцић, Пејичић 1, Тадић (либеро), Поповић (либеро). Поени - напад: 47, блок: 11, сервис: 2, грешке противника: 16 (8 из сервиса).