BRUKA i sramota, sumrak fudbala u Humskoj! Od igre, pristupa, prikazanoj nemoći srpskog šampiona protiv poluamatera iz Irske, koji su zaposleni u nekoj struci i treniraju tri puta nedeljno.

Posle 180 minuta ukupno 2:2, posle 1:1 u Dablinu, 1:1 (1:0) je bilo i u Beogradu - produžeci!

A, tamo, stativa Babovića, novi promašaj Jovančića i penal za Šamrok u 111. minutu. Ilić je srušio Šeparda, a O Donel doneo najveću senzaciju u Evropi – 1:2!

Uprava napolje, igrate ko p..., Stanoje odlazi, Đuriću odlazi, grmeo je stadion, dok je Partizan sramotno evropsku jesen prodavao u svojoj avliji, podsećajući na Artmediju, Petah Tikvu. Šamrok Rovers je zahvaljujući crno-belima napravio najveći uspeh u istoriji a kakva će topovska hrana biti u Ligi Evrope pokazaće se vrlo brzo. Posle 120 minuta Partizan – Šamrok 1:2 (1:1, 1:0).

RADIŠA I POVREĐEN JUNAČKI je golman Radiša Ilić izdržao ceo tok meča jer je u 40. minutu dobio jak udarac u glavu, možda i koju naprslinu, ali nije hteo da ostavi drugove na cedilu. „Grobari“ nisu ostavili ekipu bez podrške, ponovo su napravili odličnu atmosferu iako im igrači nisu uzvratili igrom, a klicali su baš Radiši Iliću, spevali mu stih „ti si prvi golman Radiša“. Što baš i nije prijalo Stojkoviću koji je meč pratio iz lože.

Fudbal priređuje čuda, a čudo je u Humskoj bio Partizan jer je mučio i sebe i divne navijače koji su trpeli njihovu nemoć, klicali im kad su Irci izjednačili, nisu zviždali ni kad se ušlo u produžetke. Crno-beli su u krizi i gotovo neshvatljiv je njihov odnos prema poslu kojim se bave. Nadigrali su u dva meča belgijski Genk, a onda protiv za tri klase lošijeg rivala bili nemotivisani, dekoncentrisani, igrali su i pogrešno u Beogradu...Narodski, jad i beda.

Šta je potrebno da Vladimir Jovančić postigne gol protiv Šamroka? Valjda samo da se golman Tompson skloni sa gola, jer ga je tamnoputi Jamajčanin u 3. minutu častio zicerom kao u 51. minutu meča u Irskoj. Ispucao je loptu direktno u noge napadaču domaćina na 30 metara, bivši igrač Rada je opet došao sam do gola i za razliku od Dablina - promašio ceo gol. Sramota. Tom šansom i prodorima sa krila uvek raspoloženog Vladimira Volkova počeo je Partizan

ofanzivu na Ligu Evrope. Ali, samo je počela i kratko trajala, jer je vezni red crno-belih igrao ispod svake kritike narednih 25 minuta. Sporo, bez trčanja, neambicozno, ponovo pogrešno nedorađenim akcijama i centaršutevima sa krila. Irci su se lako branili, čak stigli preko Fina da ugroze sigurnog Radišu Ilića.

SOJKOVIĆ NA PAUZI PROMENA golmana u Partizanu, protiv Šamroka na gol je stao Radiša Ilić dok se Vladimir Stojković preselio na tribine. Razlog je kažu nešto slabija forma u prethodnom periodu, a kad će se vratiti na gol zavisiće i od težine povrede Radiše Ilića.
-Sve je OK – bio je komentar Stojkovića u loži.
U protokolu za meč se nisu našli ni lakše povređeni Marko Šćepović (leđa), kao i Saša Marković, Lamine Dijara i Ivan Babić.

I kao protiv Škendije, crno-beli su se konsolidovali krajem prvog dela, povezali su nekoliko pasova, pritisli skromne goste i matirali ih iz – vazduha. U životu ništa nije slučajno pa i to da je strelac bio Vladimir Volkov. Tompson mu je odbranio jedan šut glavom posle kornera Tomića, ali onaj u 35. minutu zaparao je mrežu. I to je bilo sve, jer Partizan u četvrtak uvečenije ličio na sebe.

Ni stativa Tarnera s početka drugog dela nije bila opomena domaćinu jer je bezlični Vukić uspeo sa pet metara da promaši ono što se ne sme. I ne čudi što je bio izviždan, da bi noćna mora postala stavrnost u 58. minutu kad je Saliven tuširao stadion golčinom za 1:1!

Agonija „parnog valjka“ uprkos pritisku jer je igrao u ofanzivi samo jedan čovek Volkov. Inicirao je zicer Baboviću koji je sa deset metara oklevao, a u fudbalu se to skupo plaća. Ni pokliči sa tribina „hoćemo pobedu“ nije pomnogla bezličnom, jadnom Partizanu koji je napravio veštački pritisak na krilima mladosti kasno ubačenog Lazara Markovića...

PRTIZAN – ŠAMROK 1:1 (1:0) – 1:2 pp
STRELCI:
Volkov u 35, a Saliven u 58. i O Donel u 111. minutu iz penala za Šamrok. Stadion: Partizana. Gledalaca: 16.607. Sudija: Jan Valasek (Slovačka) 6. Crveni karton: Medo Kamara (Partizan) u 117. minutu.
PARTIZAN:R. Ilić 5 – Ranković 5, Rnić 6, Ivanov 5, Volkov 7 – Kamara 5, Tomić 5, Vukić 5 (od 57. Babović 6), S. Ilić 5 – Eduardo 5 (od 84. L. Marković 6), Jovančić 5.
ŠAMROK:Tompson 6,5 – Saliven 7, Sives 6, Marej 6, Stivens 6 – Mekejb 5,5 (od 68. O Donel 7), Rajs 6, Fin 6 – Tarner 6, B. Denehi 5,5 (od 46. Šepard 7), Tvig 5,5 (od 101. Kildaf -).
IGRAČ UTAKMICE: Stefan O Donel (Šamrok R.)

*********************************************************************************************************

IZ MINUTA U MINUT
1. MINUT Meč je počeo napadom Šamroka.
2. MINUT Prva prilika za Partizan. Volkov je centrirao sa leve strane, ali je Vukić nije uspeo da stigne do lopte pre golmana gostiju.
3. MINUT Jovančić je promašio stopostotnu priliku. Čuvar mreže Šamroka je prilikom deganžamana dodao loptu napadaču Partizana u noge, ovaj je izašao sam ispred njega, ali je šutirao pored gola.
10. MINUT U uvodnim minutima utakmice najistaknutiji fudbaler Partizan je Vladimir Volkov, koji je nekoliko puta uputio izuzetno upotrebljive centaršuteve, koji su ostali neiskorišćeni.
16. MINUT Posle nešto mirnijeg perioda u igri, gosti su imali prvu šansu na meču. Šutirao je sa leve strane Fin po zemlji u bliži ugao gola Radiše Ilića, ali je čuvar mreže crno-belih uspeo da interveniše.
26. MINUT Posle zatišja u igri oba tima, golman gostiju Tomson je izvadio loptu iz gola. Posle centaršuta sa desne strane Eduardo je glavom spustio loptu na peterac, Volkov je u padu uspeo da šutira, ali je čuvar mreže gostiju vrhovima prstiju sprečio loptu da uđe u mrežu.
35. MINUT 1:0 Volkov je krunisao odličnu igru golom. Korner sa desne strane izveo je Tomić, levi bek Partizana je odlično skočio i sa osam, devet metara glavom poslao loptu u donji desni ugao gola Šamroka.
43. MINUT Prvi problemi za Stanojevića. Radiša Ilić se povredio. Posle korener gostiju, golman Partizana je u padu posle intervencije udario u jednog od fudbalera Šamroka i odmah mu se stvorio veliki podliv ispod oka. Pitanje je da li će Ilić moći da brani u drugom poluvremenu, jer mu je oko skoro zatvoreno.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
46. MINUT
Počelo je drugo poluvreme. Radiša Ilić je ostao na golu Partizanu, kod gostiju Šepard je zamenio Deneja. Žuti karton za Kamaru.
47. MINUT Stativu je pogodio Šamrok. Posle centaršuta sa leve strane Tvig je šutirao glavom, ali je lopta pogodila spoljni deo stative gola Partizana.
54. MINUT
Irci su preuzeli kontrolu igre. Konstantno napadaju gol Partizana, ali bez velikih opasnosti pred golom Ilića.
57. MINUT Prva izmena Stanojevića. Umesto Vukića ulazi Babović.
58. MINUT 1:1 Saliven je evrogolom izjednačio rezultat. Posle kornera lopta se odbila direktno na nogu fudbaleru Šamroka, koji je sa preko 25 metara "uhvatio" volej i pogodio suprotni, donji levi ugao gola Radiše Ilića.
59. MINUT Volkov je dobio žuti karton zbog neopreznog starta nad Salivenom.
62. MINUT Pokušao je Saša Ilić sa 17. metara, ali je lopta posle njegovog šuta završila u naručju Tompsona.
67. MINUT Mekejb je ustupio mesto na terenu Odonelu.
69. MINUT Velika prilika za Partizan. Volkov je odlično uputio dodavanje u prazan prostor Baboviću, vezista šampiona je imao priliku da šutira iz prve, sa sam, devet metara, ali nije to uradio, pa je njegov pokušaj izblokirao jedan od gostujućih fudbalera.
71. MINUT Nemanja Tomić je odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je lopta prošla za malo pored stative gola Šamroka.
75. MINUT Pokušao je Babović sa 17, 18 metara, šutirao je oštro, ali pored gola.
80. MINUT Imao je Partizan kontru četiri na dva, Tomić je dodao loptu Rankoviću na stranu, desni bek crno-belih je želeo da centrira po zemlji, ali je bio izblokiran.
85. MINUT Lazar Marković je u igri umesto Brazilca Eduarda.
88. MINUT Ušao je Lazar Marković u kazneni prostor gostiju, pokušao iz mrtvog ugla da zatrase mrežu, ali je pogodio njen spoljni deo.
Sudija je označio kraj 90 minuta, igraće se produžeci.
PRVI PRODUŽETAK
92. MINUT
Stefanan Babović je iz slobodnog udarca pogodio stativu, lopta je došla do Saše Ilića, ali je kapiten crno-belih loše zahvatio i promašio prazan gol.
101. MINUT Crno-beli diktiraju tempo u prvom produžetku, napadaju, ali osim nekoliko poluprilika, fudbaleri Partizana nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol rivala.
DRUGI PRODUŽETAK
106. MINUT
Počelo je poslednjih 15 minuta meča Partizana i Šahtjora.
110. MINUT
Nova velika šansa za Jovančića. Babović je prošao po desnoj strani, centrirao po zemlji, lopta je došla do usamljenog Jovančića, koji je sa sedam metara, neometan, šutirao traljavo po zemlji pravo u golmana gostiju.
113. MINUT 1:2 Odonel je iz penala postigao gol za Šamrok. Pre toga je kiks Nemanje Rnića Radiša Ilić uspeo u prvom trenutku da ispravi odbranivši šut jednog od fudbalera irskog šampioma. Ipak, na odbijenu loptu natrčao je drugi igrač Šamroka koga je Radiša Ilić oborio i dobio žuti karton.
117. MINUT Kamara je zbog drugog žutog kartona morao da napusti igru.