Srpski fudbaler Mijat Gaćinović uspeo je da postigne fantastičan gol u poslednjem meču grupe H Lige Evrope u pobedi Ajntrahta nad Lacijom u Rimu - 2:1.

Ajntraht iz Frankfurta je meč počeo bez Filipa Kostića i Luke Jovića, startovao je samo Gaćinović iza napadača Sebastijana Alera i sjajno doprineo svom timu.

Lacio je vodio 1:0 do 65. minuta golom Koree, kada je Gaćinović povukao loptu, predriblao dvojicu igrača rimske ekipe i hirurški preciznim udarcem pogodio ćošak gola Lacija za 1:1.

Samo šest minuta kasnije, upisao je i neverovatnu asistenciju, kada je iznenadio čitavu odbranu Lacija i dodao do Alera, a ovaj rutinski savladao Prota za 2:1 do 71. minuta.

Fudbaleri Videotona su se na sjajan način oprostili od Lige Evrope, pošto su u poslednjem meču u grupi remizirali sa Čelsijem - 2:2

Tim koji s klupe predvodi Marko Nikolić, a u prvoj postavi je bio Marko Šćepović, imao je u jednom momentu i vođstvo od 2:1, koje nije uspeo da sačuva do kraja.

Iz te grupe prolaz dalje, pored Čelsija, obezbedio je BATE Borisov, koji je u direktnom okršaju za prolećnu fazu deklasirao PAOK usred Soluna - 3:1. Već na poluvremenu bilo je 3:0 za Beloruse, a do kraja je samo Aleksandar Prijović uspeo da ublaži poraz Grka.

Ekipa Bešiktaša doživela je klasičan nokaut na svom terenu od Malmea! Turcima je bio dovoljan i bod da osvoje drugo mesto u grupi, ali su ih Šveđani savladali sa 1:0 i umesto njih uskočili u voz za narednu fazu takmičenja.

Fudbaleri Olimpijakosa u direktnom okršaju za plasman u nokaut fazu Lige Evrope na stadionu Karaiskaki u Pireju pobedili su Milan sa 3:1 i eliminisali italijanskog velikana.

Tim iz Pireje je poveo u 60. minutu golom Sisea, a Gerero je nekoliko minuta kasnije imao sjajnu šansu da crveno-belima donese toliko očekivani drugi pogodak. Ipak, iskusni golman roso-nera Reina bio je uspešniji.

Ono što nije uspeo Gerero uspeo je defanzivac Milana Zapata, koji je autogolom u 70. minutu 'zapalio' stadion Karaiskaki. Olimpijakos je u tom trenutku bio u nokaut fazi, ali samo dva minuta kasnije Kolumbijac je iskupio i glavom posle kornera smanjio prednost grčke ekipe.

I to nije bio kraj uzbuđenjima u Pireju. Sudija Bastijen je pokazao na belu tačku, a jedanaesterac je precizno izveo Fortunis - 3:1.

U drugom susretu u ovoj grupi, Didelanž i Betis su odigrali bez golova. Španci su već obezbedili plasman u nokaut fazu, tako da nisu previše riskirali.

U Grupi B, bilo je uzbudljivo do samog kraja. Salcburg je odavno obezbedio prvu poziciju, tako da je bila jedina dilema da li će dalje Seltik ili Lajpcig.

Lajpcig je kod kuće igrao sa Rozenborgom i vodio je sve do pred kraj, kada je norveški tim preko Reginuisena izjednačio u 86. minutu.

Tom golu su se najviše obradovali navijači Seltika u Glazgovu, koji su kod kuće izgubili od Salcburga sa 2:1. Munas Dabur u 67. i Fredrik Gulbrandsen u 78. minutu bili su strelci za Austrijance koji su tako grupnu fazu završili sa maksimalnih 18 bodova.

Seltik je u poslednjim sekundima posle promašenog penala ipak preko Nčama uspeo da smanji na 1:2 i tako se barem malo iskupi za loš utisak koji su ostavili u ovom meču.

U šesnaestinu finala iz Lige šampiona plasirali su se Napoli, Valensija, Inter, Benfika, Viktorija Plzenj, Klub Briž, Šahtjor i Galatasaraj.