VEĆ u prvom prolećnom kolu, ukupno 18, zamalo je došlo do smene na vrhu holandskog prvenstva. PSV je najpre kiksnuo na gostovanju Emenu (2:2), pošto je primio drugi gol u nadoknadi izgubljenog vremena, a Ajaks Dušana Tadića nije iskoristio priliku da ga prestigne jer je u dramatičnom duelu remizirao sa Herenvenom (4:4).

Pošto su “filipsovci” prvi igrali, “kopljanici” su znali da mogu bilo kojom pobedom zbog bolje gol-razlike preoteti tron rivalu za trofej. Ko zna koji put, u centru pažnje je bio srpski reprezentativac, koji je bio strelac u 13. i 16. minutu, što su mu bili 11. i 12. gol u šampionatu (za 1:0 i 2:1). Mogao je već u prvom poluvremenu da dođe do het-trika i da svom timu donese veliku prednost od 4:1, ali je u 45+1 promašio jedanaesterac. Gađao je po sredini gola, i golman Vorner Han, koji se bacio u stranu, uspeo je nogom da zaustavi loptu. Računajući i mečeve za Srbiju, bio je ovo Tadićev četvrti neuspešan udarac sa bele tačke u 2018/19.

Ostale pogotke za domaće su postigli Pele van Amersfort (28, autogol) i Klas-Jan Huntelar (84), a strelci za Herenven bili su Sam Lamers u 14. i 51. i Mičel van Bergen u 56. i Kik Pjerije 90+1.

U četvrtak velikan iz Amsterdama igra ponovo sa Herenvenom u Kupu Holandije, a u nedelju gostuje Fejenordu u prvenstvu.