Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Valjadolid sa 1:0, u utakmici 24. kola španske Primere.

Jedini gol na meču postigao je Lionel Mesi u 43. minutu iz jedanaesterca.

Bio je to 30. pogodak koji je Mesi postigao ove sezone u svim takmičenjima. Mesiju je ovo 11 sezona zaredom u kojoj je postigao 30 ili više golova.

Argentinac je u 85. minutu imao priliku da se još jednom upiše u strelce sa bele tačke, ali je loše izveo taj drugi penal.

Barselona je stigla do 16. pobede i 54. boda i lider je Primere, dok je Valjadolid na 15. poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Fudbaleri Barselone u narednom kolu gostuju Sevilji, a Valjadolid na svom terenu igra protiv Betisa.

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su danas u gostima ekipu Rajo Valjekana sa 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Antoan Grizman u 74. minutu, na asistenciju Alvara Morate.

Atletiko je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i upisao 13. pobedu od početka sezone i trenutno je drugi na tabeli sa 47 bodova. Na drugoj strani, Rajo je na 18. poziciji sa 23 boda.

Fudbaleri Atletika u narednom kolu dočekuju Viljareal, dok Rajo Valjekano gostuje Hetafeu.

Fudbaleri Levantea pobedili su Seltu sa 4:1.

Dvostruki strelac u Vigu bio je Morales, u 20. i 62. minutu, a po gol su još dali Koke u 40. i Borha Majoral u 89. minutu.

Jedini pogodak za Seltu u 87. minutu je iz penala postigao Brais Mendes.

Selta je od 49. minuta imala igrača manje, pošto je direktan crveni karton dobio Rijad Budebuz.

Levante je 11. sa 30 bodova, dok Selta sa 24 zauzima 16. mesto na tabeli španskog prvenstva.