Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras u Lisabonu nerešeno 1:1 protiv Portugala u prvoj utakmici Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela golom Dušana Tadića u sedmom minutu iz jedanaesterca, da bi izjednačenje Portugalu doneo Danilo Pereira u 42. sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Portugal je treći na tabeli Grupe B sa dva boda, dok je Srbija četvrta s jednim bodom iz jedne utakmice.

19:43 - SASTAVI

Selektor Srbije Mladen Krstajić odlučio je da na klupi ostavi Sergeja Milinković-Savića.

PORTUGALIJA: Rui Patrisio - Žoao Kanselo, Pepe, Ruben Dijaz, Rafael Gerero - Vilijam Karvaljo, Danilo, Rafa Silva - Ronaldo, Dijego Souza, Bernardo Silva.

SRBIJA: Dmitrović - Rukavina, Milenković, Spajić, Mladenović - Maksimović, Gaćinović - Lazović, Tadić, Ljajić - Mitrović.

19:45 - ATMOSFERA PRED POČETAK MEČA U LISABONU

Atmosfera pred početak meča u Lisabonu se polako zagreva. Portugalija i Srbija (plus njene prethodnice) inače su igrale devet puta. Pet pobeda Portugalaca, dve Srbije i dva nerešena rezultata. Uz gol razliku 16:16. Podsetimo, igrali smo u kvalifikacijama za Euro 2016. i obe utakmice izgubili sa 1:2.

19:56 - JUVENTUS POSLAO SKAUTE U PORTUGALIJU

Nije tajna, fudbaleri Srbije su na ceni. Jedan od onih koji stiže sa posebnim zadatkom je sportski direktor Juventusa Fabio Paratići. On ima zadatak da isprati igru Nikole Milenkovića i Sergeja Milinković Savića. Oba igrača su već dugo na meti crno-belih, a i pored toga što se činilo da su odustali od njihovog dovođenja, sada je jasno da klub iz Torina još uvek u planu ima naša dva reprezentativca.

20:02 - KRSTAJIĆ NA MUKAMA ZBOG POVREDA

Poznato je od ranije da je Mladen Krstajić "jedva skrpio" tim za gostovanje Portugalu zbog povreda velikog broja igrača, dok su se neki i oporavili i biće spremni za meč. Tako ne možemo da računamo na Nemanju Matića, Aleksandra Kolarova, Aleksandra Prijovića, Ljubomira Fejsu i Filipa Kostića, dok su "zeleno svetlo" dobili Dušan Tadić i Aleksandar Mitrovićkoji su izabrani u startnih 11.

20:22 - MLADENOVIĆ POVRATNIK U REPREZENTACIJU

Filip Mladenovićje poslednju utakmicu u dresu Srbije odigrao 2016. godine. Bio je to prijateljski duel sa Ukrajinom (0:2). Kada su u pitanju takmičarske, još u kvalifikacijama protiv Republike Irske (2:2) 2016. godine.

20:44 - MITROVIĆ PRESKAČE DžAJIĆA

Aleksandar Mitrović je postigao 23 gola u dresu reprezentacije Srbije do sada i zauzima 12. mesto na večnoj listi, deli ga sa Draganom Džajićem. Ukoliko večeras postigne pogodak, preskočiće legendarnog asa Crvene zvezde.

20:46 - POČEO MEČ U LISABONU

Počeo je meč u Lisabonu. Portugalci su od starta krenuli da napadaju ka golu Srbije, što je bilo i za očekivati posle remija sa Ukrajinom na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

20:55 - VELIKA ŠANSA ZA PORTUGALIJU

Kakva šansa za Portugalijuodmah na startu meča. Poslao je sjajan centaršut sa desne strane Kanselo, loše je reagovao Rukavina i "uštopovao" je loptu za Souzu na pet metara, spetljali su se tu Spajić i Milenković i nisu uspeli dobro da izbace loptu, do nje je došao Karvaljo i promašio ceo gol.

20:57 - TADIĆ SA BELE TAČKE ZA PREDNOST SRBIJE

GOOOOLPosle početnog pritiska Portugalije, selekcija Srbije je uspela da se oporavi, izvela je fantastičan kontranapad, Ljajić je divno uposlio Gaćinovića, koji je prvi stigao do lopte u šesnaestercu, posle čega ga je oborio Patrisio. Posle kratkih konsultacija, arbitri su odlučili da dosude jedanaesterac, a kapiten Dušan Tadić je rutinski poslao loptu u levi deo gola domaće ekipe.

20:58 - DMITROVIĆ BRANI UDARAC RONALDA

Dmitrović! Sjajna odbrana srpskog golmana posle udarca Kristijana Ronalda sa 17 metara u devetom minutu. Panterska reakcija Dmitrovića, koji je skrenuo loptu u korner. Portugalci žestoko napadaju.

21:05 - DMITROVIĆ ČINI ČUDA

Druga izvanredna intervencija našeg golmana koji čuva za sada Srbiju. Odbrana je ponovo zaspala, lopta se "rikošetirala" u noge Portugalcima, šutirao je Rafa Silva, a Dmitrović je vrhovima prstiju sačuvao mrežu.

21:12 - POVREDA GAĆINOVIĆA, NA TERENU RADONjIĆ

Fudbaler Ajntrahta Mijat Gaćinovićje posle iznuđenog penala osetio bol, pa je zatražio izmenu. Selektor Krstajić je u igru ubacio Nemanju Radonjića.

21:16 - PORTUGALCI TRAŽE PENAL

Velika šansa za Portugaliju! Ronaldo je bio na petercu, tukao iz okreta, ali ga je klizećim startom izblokirao Milenković! Počeli su Portugalci i da padaju, da traeže penal, Marčinjak za sada odoleva tom pritisku.

21:21 - RONALDO NAPUSTIO TEREN

Veliki hendikep za Portugace. Povreda Ronalda u 29. minutu. Kristijano Rje probao da istrči po levoj strani uz aut-liniju, ali čim je zastao to je značilo samo jedno. Osetio je bol u zadnjoj loži i odmah zatražio lekarsku intervenciju. Pici menja Ronalda.

21:32 - BOMBA DANILA - 1:1 U LISABONU

GOOOOOOL! Strašan gol Danilau 42. minutu, ovo ni dvagolmana ne bi odbranila! Uzeo je loptu na centru, pustili su ga da dođe do 25 metara od gola Srbije, odakle je poslao strašan projektil, koji se od prečke odbio u mrežu - 1:1.

21:35 - VELIKA ŠANSA ZA SRBIJU

Mogla je Srbija pred kraj prvog poluvremena opet do prednosti. Tadić je imao lepu priliku. Bio je to odličan centaršut Radonjića s desne strane, dobio je Mitrović duel i spustio loptu Tadiću, ali loše šutira naša "desetka". Ide lopta preko gola.

21:39 - POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme! Sjajna utakmica u Lisabonu - 1:1. Portugalci opasniji, imao je više šansi, ali je Srbija dugo vodila, imala takođe prilike i da poveća vođstvo i da ponovo dođe do prednosti. Biće vatre u nastavku!

21:52 - STARTUJE DRUGO POLUVREME

Krenulo je drugo poluvreme u Lisabonu, Tadić je na terenu i nije povređen posle starta Pepea što je i te kako dobra vest za navijače Srbije. Lazović je imao priliku u 49. minutu, ali brani golman Portugalije.

22:04 - LjAJIĆ LOŠE ŠUTIRA IZ ODLIČNE POZICIJE

Nova velika prilika za Srbiju u 56. minutu! Adem Ljajić je potpuno sam šutirao sa 13-14 metara od gola Portugalije, nikog nije bilo oko njega posle pasa Lazovića, ali je lopta završila preko gola.

22:16 - MIRAN PERIOD MEČA

Srbija pokušava da odigra na Mitrovića koji bi potom spustio loptu nekom od ofanzivnih igrača, dok Portugal strpljivo igra i vreba centaršut za Andrea Silvu, ali odlično skaču naši štoperi pored njega.

22:17 - SREĆA NA STRANI SRBIJE

Sreća na strani Srbije. Bernardo Silva je na levoj strani zalomio našu odbranu, poslao loptu u kazneni prostor, tamo su se Portugalci ispromašivali i jedva smo spasili živu glavu. Na drugoj strani Tadić baca na pod Karvalja i Danila i šutira pored gola.

22:23 - PENAL - NIJE PENAL, KOMIČNA SITUACIJA U LISABONU

Kakva sreća za Srbijuu 72. minutu! Antonio Rukavina je igrao rukom u šesnaestercu, sudija je prvo pokazao da je penal, ali je posle konsultacije sa pomoćnim sudijom promenio odlukui dosudio ofsajd

22:30 - VELIKA BORBA, SRBIJA ČUVA BOD

Nervozna je Srbija u ovom trenutku, sada se Uroš Spajić zaleće i faulira A. Silvu u opasnoj zoni i to za žuti karton. Odlična odbrana Marka Dmitrovića posle šuta Rafaela Gereira, drugu utakmicu zaredom briljira naš golman.

22:35 - SGIGAO JE UMOR IGRAČE U LISABONU

Pet minuta nadoknade i još jedna šansa za Portugaliju, ali Gerero je neprecizan. Umorni su naši momci, ali i Portugalci.

22:36 - KRAJ

Kraj meča. Veliki remi Srbije 1:1. Bod, koji više znači na psihičkom smislu za nastavak kvalifikacija. Ruku na srce Portugalci su bili bolji, ali i naši momci su pružili odličnu partiju.