Fudbaleri Juventusa nisu danas uspeli da osvoje šampionsku titulu u Seriji A, pošto su na gostovanju izgubili od Spala sa 1:2, u utakmici 32. kola.

Juventusu je za osvajanje osme uzastopne šampionske titule danas bio potreban bod protiv Spala. Crno-beli su poveli u 30. minutu golom Mojzea Kena, a izjednačio je Kevin Bonifazi u 49. minutu. Pobedonosni gol postigao je Serđo Flokari u 74. minutu.

To je bio drugi poraz Juventusa u prvenstvu, u kome ima 20 bodova više od Napolija, uz utakmicu više.

Spal je osvojio važne bodove u borbi za opstanak, posle devete prvenstvene pobede zauzima 13. mesto na tabeli sa 35 bodova, sedam više od Empolija, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.

Narednu priliku da osvoji titulu Juventus će imati sledećeg vikenda na svom terenu protiv Fiorentine.

Fudbaleri Milana pobedili su Lacio sa 1:0.

Strelac je bio Frank Kesi u 79. minutu iz penala.

Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić igrao je celu utakmicu za Lacio.

Milan je ponovo četvrti na tabeli italijanskog prvenstva sa 55 bodova. Lacio je osmi sa 49.

Roma je prethodno na kratko preuzela četvrto mesto pobedom nad Udinezeom rezultatom 1:0.