Kakav rasplet 35. kola Superlige Srbije! Fudbaleri Crvene zvezde su, sa igračem manje, uspeli da dođu do pogotka i pobede protiv Mladosti iz Lučana. Pavkov je zatresao mrežu gostiju u 83. minutu, pa su crveno-beli dva kola pre kraja odbranili titulu (1:0).

Pobeda se slavi i u Humskoj, gde je Partizan savladao ekipu Napretka posle velikog preokreta - 2:1.

17:36 - SASTAVI ZA MEČ CRVENA ZVEZDA-MLADOST

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić - Ben, Marin, Vukanović - Joveljić.

Mladost Lučani: Rosić, P. Jovanović, Milošević, Šatara, Leković - Andrić, I. Jovanović - Pejović, Radivojević, Bojić - Bojović.

Sudija: Dragan Čolović (Raška).

17:38 - SASTAVI ZA MEČ PARTIZAN-NAPREDAK

Partizan: Stojković – N.R. Miletić, Valijente, Pavlović, Urošević – Zđelar, Šćekić – Ivanović, Pantić – Nikolić, Rikardo.

Napredak: Ni. Petrović, Aksentijević, Marinković, Obradović, Ne. Petrović, Ostojić, Deak, Đorić, Alivodić, Ivanović, Ilić.

Sudija: Bojan Nikolić.

17:59 - POČEO MEČ U HUMSKOJ

18:01 - STARTOVALI I CRVENO-BELI

Susret na stadionu "Rajko Mitić" je počeo. Sa centra su krenuli gostujući igrači.

18:03 - NEOČEKIVANO LOŠA POSETA NA "MARAKANI"

Iako bi Zvezda večeras mogla da overi titulu, na tribinama stadiona "Rajko Mitić" je tek nekoliko hiljada navijača. Pomalo neočekivana slika.

18:05 - PRVA ŠANSA ZA PARTIZAN

Prvu šansu Partizan je imao u četvrtom minutu. Marinković se poigravao u svom kaznenom prostoru, Pantić mu je ukrao loptu, ali je njegov udarac na gol sa oko deset metara Petrović uspeo da zaustavi.

18:13 - ZVEZDA OPASNIJA, ALI JOŠ UVEK NEMA GOLOVA

Izabranici Vladana Milojevića tokom prvih 15 minuta igre stvorili su nekoliko šansi, vrše pritisak na zadnju liniju Mladosti, ali još uvek nisu blizu pogotku.

18:19 - NAPREDAK VODI OD 20. MINUTA

Kruševljani su poveli golom Ilića u 20. minutu i šokirali domaće igrače. Posle dobrog centaršuta Alivodić je probao glavom, ali je Stojković odbranio. Ipak, na pravom mestu našao se Ilić i praktično sa gol linije smestio loptu u mrežu glavom.

18:23 - ODLIČNA PRILIKA ZA BOJIĆA

U 22. minutu umalo da i Lučanci šokiraju izabranike Vladana Milojevića. Bojović je proigrao Bojića, ovaj ostao sam pred Borjanom, ali je njegov udarac završio pored stative.

18:29 - LOŠA REAKCIJA UROŠEVIĆA

Mogao je Partizan do izjednačenja u 29. minutu, ali je Urošević loše reagovao u odličnoj šansi. Našao se u šesnaestercu, mogao je i da šutira direktno, u najmanju ruku da centrira, ali je poslao loptu daleko preko gola.

18:35 - MLADOST PRETI

Borjan je ovoga puta spasao gol svog tima! Mladost je u 34. minutu došla do nove šanse, ponovo je Bojić bio u glavnoj ulozi. Proigrao ga je Radivojević, bio je to dobar šut, alijoš bolja reakcija Borjana.

Ni Zvezda ne ostaje dužna! Pripretila je najpre preko Marina, a potom se u šansi našao Jovičić. Ipak, ništa od promene rezultata.

18:40 - STATIVA U HUMSKOJ

Kakva šansa za Napredak! Mogli su Kruševljani do dva gola prednosti, ali je crno-bele spasila stativa. Rušević je u 36. minutu ušao u igru umesto povređenog strelca prvog gola Ilića, a svega dva minuta kasnije našao se u šansi. Posle centaršuta Alivodića pokušao je glavom, ali je pogodio okvir gola.

18:45 - NIZ PROMAŠAJA CRNO-BELIH

Rikardo, a onda i Šćekić - obojica nisu uspeli da postignu gol sa oko 5-6 metara. Prvi je pokušao Rikardo, Petrović je odbranio, ali se lopta odbila do Šćekića koji je šutirao pored gola.

18:49 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Završeno je prvo poluvreme na obe utakmice. Partizan će u nastavku juriti zaostatak protiv Napretka (0:1), dok je na "Marakani" rezultat 0:0.

19:04 - UTAKMICE SE NASTAVLjAJU

Drugo poluvreme je najpre počelo na stadionu u Humskoj, a tri minuta kasnije nastavljena je i utakmica Zvezde i Mladosti.

Milošević je napravio prvu promenu u postavi Partizana. Tošić je ušao u igru umesto Ivanovića.

Na stadionu "Rajko Mitić" još uvek nema izmena.

19:14 - ŠANSA ZA TOŠIĆA, PETROVIĆ BRANI

U 55. minutu Tošić je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 16 metara. Šutirao je direktno na gol, ali je Petrović odbranio.

19:22 - PARTIZAN IZJEDNAČIO GOLOM PANTIĆA

Izjednačenje u Humskoj! Pantić je u 63. minutu poravnao rezultat na asistenciju Ilića, koji je četiri minuta ranije ušao na teren umesto Nikolića.

Sve je počelo od Rikarda, koji je probio po levoj strani, pronašao Ilića, a ovaj uposlio Pantića za izjednačenje.

U 65. minutu Zakarić je zamenio Tošića, koji je ušao na teren na početku drugog poluvremena.

19:28 - ROSIĆ ODBRANIO PENAL, BEN TRAGIČAR

Posle izvedenog kornera i faula koji je načinjen nad Pavkovim u skok duelu, glavni arbitar je pokazao na belu tačku. Dugo su negodovali igrači Mladosti, protestvovali, ali uzalud.

Ben je izveo jedanaesterac, ali je Rosić odbranio i poslao loptu u korner.

19:29 - CRVENI KARTON ZA GOBELjIĆA

Od 68. minuta Zvezda je desetkovana! Gobeljić je, zbog simuliranja, dobio drugi žuti karton, samo minut nakon što je Ben promašio penal za vođstvo crveno-belih.

19:39 - CRNO-BELI ŽELE SVA TRI BODA

Sve češći su naleti fudbalera Partizana, ali Kruševljani za sada odolevaju.

U 80. minutu pokušao je Rikardo, ali je Petrović još jednom odbranio.

19:43 - DžOKER PAVKOV ZATRESAO MREŽU ZA VELIKO SLAVLjE

Svega nekoliko minuta deli Zvezdu od 29. šampionske titule. Pavkov je u 83. minutu zatresao mrežu Rosića i doveo crveno-bele na korak od trijumfa.

19:54 - KRAJ NA MARAKANI

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su minimalnim rezultatom protiv Mladosti iz Lučana i overili titulu šampiona Srbije.

19:55 - PARTIZAN PREOKRETOM DO TRI BODA

Crno-beli u 93. minutu do pobede i tri boda! Posle velike gužve u petercu, strelac je bio Šćekić. Rezultat je na kraju 2:1.