FUDBALSKA reprezentacija Argentine predvođena Leom Mesijem opet je odigrala ispod očekivanja i razočarala svoje navijače. Na startu Kopa Amerike, "gaučosi" su podbacili i doživeli poraz od Kolumbije (0:2). Iako su na ovom takmičenju među najvećim favoritima za osvajanje prvog mesta, iako su došli sa skoro najjačim timom, kao i mnogo puta poslednjih godina, izgubili su od protivnika slabijeg na papiru.

Argentincima je teško pao ovaj kiks jer su doživeli prozivke i provokacije od navijača najvećih rivala - Brazilaca, domaćina turnira. Došli su sa ciljem da osvoje ovaj trofej, prvi put posle 1993. godine. Mesiju je u dva prethodna finala izmicao iz ruku i zato je sa ogromnim motivom ušao u nove reprezentativne bitke. Međutim, počelo je očajno.

Uprkos tome što su na terenu od starta bili asovi Mesi, Di Marija i Aguero, to nije bilo dovoljno ni da se osvoji bod. Imala je Argentina prividnu inicijativu, ali su Kolumbijci u drugom poluvremenu bili konkretniji i poveli preko Rožera Martinesa u 71. minutu. Posle primljenog gola, "gaučosi" su krenuli na sve ili ništa, ali su i propustili sjajne šanse, kada su Otamendi i Mesi za malo bili neprecizni. Umesto izjednačenja, stigla je kazna, Zapata je u 86. minutu potvrdio trijumf Kolumbijaca.

- Odlazimo sa gorkim ukusom u ustima. U drugom poluvremenu smo imali svoje šanse. Biće potrebno vreme da prihvatimo ovaj poraz, ali hajde da vidimo kako će izgledati narednih dani. Moramo da gledamo napred i da idemo dalje - poručio je Mesi posle poraza.

Pored Argentine i Paragvaja, u grupi B nalaze se Kolumbija i Katar. U narednom kolu, "gaučosi" imaju popravni protiv Paragvaja, a Kolumbija sa Katarom.