MALO jači gas šampiona u prvom poluvremenu bio je dovoljan za siguran start u novoj sezoni. Fudbaleri Crvene zvezde su sav posao protiv Javora završili u prvih 45 minuta pa su posle toga mogli da štede energiju za meč sa Helsinkijem u sredu – 2:0 (2:0). Opušteniju igru crveno-belima omogućili su evro-gol Jovičića, pa penal Bena, kao i crveni karton gostujućeg defanzivca Đerića u 44. minutu.

Nekoliko promena napravio je Vladan Milojević, najviše pogleda je bilo upereno u Žandera, novajliju na levom beku. Najvljen je kao turbo Brazilac, igrač koji sa lakoćom probija po boku, imao je nekoliko dobrih prodora, centaršuteva. Trudio se i dobio prve aplauze na beogradskoj „Marakani“u 72. minutu kada je zamenjen . Šansu su od starta u napadu dobili Pavkov i Jevtović, pa je Ivanić uz razigranog Jovičića prebačen na zadnjeg veznog. Gosti iz Ivanjice su u prvih pola sata ostavili dobar utisak, mogli su i da povedu u 13. minutu da Borjan nije odlično intervenisao posle šuta Petkovića sa desetak metara.

Međutim, čim je Zvezda dodala gas, počela ozbiljnije da napada, raspala se i Javorova koncepcija. U 28. minutu Marin asistira, a Jovičić sa petnaestak metara efektno zakucava loptu pod prečku za 1:0. Snažna ofanziva se domaćima isplatila u finišu prvog dela kada je defanzivac gostiju Đerić skrivio penal i zato dobio drugi žuti, pa crveni karton. Ben je iznudio najstrou žu kaznu, a zatim je i pretvorio u 2:0, udarcem po sredini gola.

Sa igračem više, crveno-beli su u nastavku odrađivali posao. U 55. Ben je mogao da glavom smesti još jednu loptu iza leđa Jevrića. Posle toga, domaćin je povukao ručnu i lagano priveo kraju utakmicu.

C. ZVEZDA – JAVOR 2:0 (2:0)

STRELCI: Jovičić u 28, Ben u 45. (iz jedanaesterca) Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 6.112. Sudija: Lazar Lukić (Beograd). Crveni karton: Đerić u 44. (Javor).

C. ZVEZDA: Borjan 7 – Stojković 7, Milunović 7, Babić 7, Žander 7,5 (od 72. Simić) – Jovičić 7,5, Ivanić 7 (od 63. Vulić 7) – Jevtović 7, Marin 7,5, Ben 7,5 – Pavkov 7 (od 72. Boaći -).

JAVOR: Jevrić 6,5 – Đerić 5, Kolaković 6, Amanović 6, Jevremović 6 – Piščević 6 (od 89. Maričić –), Kuveljić 6 – Dolmagić 6, Petković 6 (od 78. Sević -), Marković 6 (od 46. Jovanović 6) – Mrkaić 6.

IGRAČ UTAKMICE: Branko Jovičić (C. zvezda).