Fudbaleri Partizana pobedili su danas na gostujućem terenu Inđiju sa 1:0, u utakmici prvog kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Zoran Tošić u 27. minutu.

Prvi šut ka golu uputila je Inđija, ali je lopta otišla preko gola. U petom minutu prekinuta je utakmica na kratko, pošto su navijači Partizana utrčali na teren kako bi skinuli transparent druge frakcije navijača crno-belih.

Nije bilo prilika sve do 19. minuta kada je posle akcije Saše Zdjelara i asistencije Nemanje Miletića sa pet metara Umar Sadik šutirao visoko preko gola.

Minut kasnije dobar pokušaj imao je i Đorđe Ivanović, ali je golman Miloje Preković izbacio loptu u korner.

Partizan je poveo u 27. minutu golom Tošića posle lepih poteza i asistencije Sejdube Sume. Tošić je tri minuta kasnije mogao da udvostruči prednost, ali je sa ivice šesnaesterca pogodio stativu.

U završnici prvog dela igre crno-beli su imali dve šanse. U 42. minutu Sadik je centrirao sa desne strane, loptu je pre Sume uzeo Tošić, a golman je izbacio u korner. U prvom minutu nadoknade Suma je dobro šutirao, ali je lopta otišla pored stative.

Na početku drugog poluvremena, u 50. minutu sudija Srđan Jovanović prekinuo je utakmicu zbog transparenta navijača Partizana na kome je pisalo: "Poslednja opomena za Zvezdine sudije", navijači pored su držali žute kartone, a meč je nastavljen sedam minuta kasnije.

U 61. minutu Suma je dobro dodao do Sadika, on je šutirao sa 15-ak metara, a golman domaćih je odbranio. Posle toga u dva navrata pokušao je Suma, ali nije uspeo da postigne gol.

Dobro je u 71. minutu šutirao Ivanović, a golman Preković je izbacio loptu u korner.

Prvu ozbiljniju šansu Inđija je imala u 75. minutu kada je snažno pored gola šutirao Mihajlo Banjac, dok je dva minuta kasnije gol Partizana pokušao da ugrozi i Neboša Bastajić, ali je loše šutirao.

U 78. minutu Partizan je ostao sa desetoricom pošto je drugi žuti karton dobio Ivanović.

Partizan je u 89. minutu zapretio preko Aleksandra Šćekića, koji je posle kornera glavom poslao loptu preko gola.

Inđija je imala više loptu u posedu u završnici utakmice, ali igrači domaćih nisu pronašli način da ugroze gol Partizana, pa su poraženi u prvoj utakmici po povratku u Super ligu.

U drugom kolu narednog vikenda Partizan će igrati u Ivanjici protiv Javora, a Inđija u Šapcu protiv Mačve.

17:33 - SASTAVI

Gradski stadion
Sudija: Srđan Jovanović

INĐIJA: Preković - Anđelković, Rogač, Bjeličić, Ilić – N. Vidić, M. Janjić, Dimitrov - Tomić, Ilić, Bastajić. Trener: Srđan Blagojević.

PARTIZAN: Stojković - N.R. Miletić, Ostojić, S. Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Ivanović - Sadik. Trener: Savo Milošević

18:03 - KRENUO JE MEČ U INĐIJI

Krenuo je meč u Inđiji. Tribine Gradskog stadiona (4.000 mesta) su ispunjene do poslednjeg mesta. Policija je morala da napravi tampon zone i samo u njima nema publike.

18:04 - INĐIJA POČINjE OFANZIVNO

Nisu želeli domaći da se brane protiv Partizana već su pokušali da ih iznenade već u prvim minutima utakmice. Opasan udarac sa nešto veće udaljenosti je uputio i jedan od igrača Inđije, ali je lopta otišla pored gola.

18:09 - PREKID - NAVIJAČI UŠLI NA TEREN

Kraći prekid, zato što su navijači ušli na teren, iza gola Stojkovića, kako bi skinuli jedan transparent. Intervenisala je Žandarmerija, pa posle minut pauze opet može da se igra. Inače, na transparentu je pisalo: "Zbog vaših ličnih interesa i problema nas na tribini nema".

18:22 - ZICER SADIKA

Kakva šansa za Partizan u 19. minutu i nestvaran promašaj Umara Sadika. Najbolju akciju u dosadašnjem toku susreta izveli su crno-beli, Zdjelar je proigrao Nemanju Miletića, desni bek ubacio na peterac za Umara Sadika, ali je visoki špic iz neposredne blizine tukao iznad prečke! Velika prilika za promeu rezultata je propuštena.

18:24 - DOBRA ŠANSA ZA IVANOVIĆA

Pritiskajucrno-beli, sad se lepo čuvara oslobodio Đorđe Ivanović, tukao u bliži ugao Perkovićevog gola, međutim, čuvar mreže Inđije izbija loptu u korner.

18:31 - ASISTENCIJA SUME ZA TOŠIĆA I PARTIZAN VODI

GOOOL! Partizan je poveou 27. minutu! Vrlo lepa akcija Sume, koji je bio nesebičan, odigrao je za Tošića, a iskusni krilni napadač se odlično snašao i sa sedam-osam metara prebacio Prekovića.

18:34 - STATIVA TOŠIĆA

Zoran Tošić je dobio dodavanje po zemlji od Ivanovića, šutirao je unutrašnjim delom stopala i pogodio samo stativu, u nastavku akcije je Sejduba Suma uhvaćen u ofsajd poziciji i lopta je pripala fudbalerima Inđije. Imamo i minut odmora kako bi se igrači osvežili

18:44 - NOVI ZICER ZA PARTIZAN, PREKOVIĆ BRANI UDARAC TOŠIĆA

Još jedna velika šansa za Partizan u 42. minutu. Tošić je željan golova! Sadik je vratio loptu u sredinu, Tošić ju je uzeo ispred Sume, bio je u idealnoj šansi, ali je Preković dobro intervenisao.

18:46 - POLUVREME U INĐIJI

Žuti karton za Ivanovića je poslednje što se dogodilo u prvom poluvremenu. Partizan zasluženo ima prednost, koja je ruku na srce trebala da bude možda i veća od minimalne. Suma je odigrao odlično poluvreme.

19:07 - PARTIZAN DOMINIRA, SADIK SE POIGRAVA

Nastavlja Partizan da dominira terenomi u drugom poluvremenu, čak Sadik stiže da se zabavi, ali od te egzibicije na kraju nije bilo ništa, osim što je Nigerijac počašćen aplauzima sa tribina.Minut kasnije šut napadača crno-belih odlazi pored gola.

19:15 - MEČ PREKINUT ZBOG SPORNOG TRANSPARENTA

Navijači Partizana su uputili poruku "Zvezdinim sudijama" i uz to pokazivali žute kartone, pa je glavni sudija, gospodin Jovanović prekinuo utakmicu.

19:20 - OPET SADIK I OPET PREKOVIĆ

Nova prilika za Sadika i opet posle asistencije Sume. Preković je odbranio! Deluju opasno crno-beli, sa jasnom idejom...

19:26 - INĐIJA SE MUČI, PARTIZAN NIKAKO DA REŠI MEČ

Teško iznose loptu igrači Inđije sa svoje polovine. Međutim, i dalje pokušavaju da kroz pas dođu do rešenja. Prilično - hrabro. Još jedan pokušaj Sume. I to posle kontre. Dugo je vukao loptu i šutirao sa nekih 16 metara. Na kraju samo korner. Mogao je bolje reprezentativac Gvineje. Ali raspoložen je. Stalno se nudi i pokušava.

19:30 - SJAJNO BRANI PREKOVIĆ

Stežu obruč izabranici trenera Save Miloševića, prilika ima maltene svakog minuta, ali su udarci fudbalera Partizana za sada bili ili preslabi ili prejaki. Posle kornera je Pavlović glavom šutirao na gol Inđije, ali je Preković bio odlično postavljen i uspešno odbranio taj udarac, čiji je smer promenio Miletić.

19:36 - INĐIJA SVE OPASNIJA

Inđija je pokazala da može da bude opasna. "Rezervista" Mihajlo Banjac je bio u šansi, imao je na leđima Slobodana Uroševića, koji mu je zasmetao taman toliko da fudbaler Inđije šutira pored gola. Dva minuta kasnije Nebojša Bastajić je imao priliku, popušta odbrana Partizana. Na sreću po crno-bele, igrač Inđije je izgubio ravnotežu, pa je loptu posla preko gola.

19:37 - CRVENI KARTON ZA IVANOVIĆA, IGRAČ MANjE ZA PARTIZAN

Crveni karton za Ivanovićau 78. minutu. Partizan ostaje sa igračem manje. Neoprezan je bio Đorđe Ivanovića i na nogu nagazio Anđelkovića. Pre toga je imao žuti karton, dobijen zbog povlačenja rivala.

19:44 - SUMA IZLAZI I DOBIJA APLAUZE

Odmah je reagovao Savo Milošević. Umesto Sume u igri je nešto defanzivniji Smiljanić. Logična izmena trenera crno-belih. Dobija aplauze Suma za solidnu partiju,

19:47 - IGRAĆE SE SEDAM MINUTA NADOKNADE

Igraće se sedam minuta nadoknade u Inđiji zbog prekida na početku drugog poluvremena, kada su navijači Partizana poslali uvrede na račun sudija. Domaćin ima još dosta vremena da dođe do izjednačenja sa igračem više.

19:53 - KRAJ

Partizan je uspeo da upiše trijumf u Inđiji. Crno-beli su dominirali, a onda su sami sebi na kraju komplikovali situaciju sa isključenjm Ivanovića, ali na kraju tri važna boda idu u Humsku.