Posle velikog podviga u Kopenhagenu i obezbeđenog plasmana u grupnu fazu Lige Evrope, fudbaleri Crvene zvezde morali su privremeno da "slete" do Subotice, pre nego što pokušaju da se drugu godinu zaredom nađu u elitnoj Ligi šampiona.

Crveno-beli su u gostima pobedili Spartak (2:3) iako je domaćin došao do ranog vođstva. Tufegdžić je zatresao mrežu Borjana u šestom minutu, a Vulić je poravnao rezultat u 37. Nerešeno na kraju poluvremena.

Preokrenuli su gosti rezultat golom Simića u 49. minutu, ali se za novo izjednačenje pobrinuo Dunđerski u 80. Tačku na ovaj meč stavio je Tomane u 84. minutu, svojim prvim pogotkom u dresu šampiona Srbije.

SASTAVI TIMOVA

SPARTAK: Ostojić - Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević - Jočić, Marčić - Mladenović, Tufegdžić, Denković - Šormaz.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Milunović, Pankov, Rodić - Jevtović, Petrović, Vulić, Simić - Krstović, Tomane.

20:00 - PRVO POLUVREME

Svega nekoliko sekundi nakon sudijskog zvižduka za početak meča trebalo je Crvenoj zvezdi da dođe ispred gola domaćina. Jevtović se našao sam pred Ostojićem, ali je golman Spartaka odbranio zicer. Lopta se odbila u korner, ali crveno-beli nisu uspeli da priprete iz prekida.

GOOOOOOL - SPARTAK VODI OD ŠESTOG MINUTA
Kaznili su Subotičani promašaj gostujućeg tima. Lazar Tufegdžić se našao u šansi, šutirao je kroz noge Milunoviću i smestio loptu u Borjanovu mrežu. To je prvi gol koji je šampion Srbije primio u ovoj sezoni u domaćem prvenstvu.

U 15. minutu Vulić je izveo prekid za Crvenu zvezdu, uposlio Milunovića koji je pokušao glavom da savlada Ostajića, ali je golman Spartaka u dosadašnjem toku meča izuzetno oprezan i fokusiran.

Ponovo su Subotičani mogli ekspresno da kazne propuštenu šansu crveno-belih. Borjan je izašao predaleko od svog gola da interveniše, ali su Zvezdini defanzivci uspeli da izbiju loptu i spreče novi gol u svojoj mreži.

Odličan pas Jevtovića za Simića u 27. minutu mogao je biti krunisan izjednačenjem, ali je golman domaćeg tima još jednom bio na visini zadatka i "skinuo" novi zicer. "Visio je gol u vazduhu" i dva minuta kasnije kada je Jevtović uputio odličan šut na gol rivala, ali je Otašević intervenisao glavom sa gol linije.

Preuzeli su inicijativu crveno-beli, dugo nije bilo prilike za Spartak.

GOOOOOOL - VULIĆ PORAVNAVA REZULTAT U 38. MINUTU
Fenomenalan pogodak Miloša Vulića! Zvezdin fudbaler se u 38. minutu opredelio za šut na gol sa ivice šesnaesterca. Ostojić je ovoga puta bio nemoćan.

Do kraja poluvremena videli smo još jednu dobru šansu za gol. Tufegdžić je pokušao glavom, ali je Borjan bio na pravom mestu. Prvi deo igre završen je rezultatom 1:1.

21:02 - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme. Vladan Milojević je napravio prvu promenu u sastavu, dok u postavi Spartaka još uvek nema izmena. Kod crveno-belih Žander je ušao u igru umesto Rodića.

GOOOOOOL - SIMIĆ SE ISKUPIO ZA PROMAŠEN ZICER
Igrao se 49. minut utakmice kada je Tomane probio po desnoj strani, ali je nesebično vratio loptu nazad do Simića koji je smestio loptu u mrežu. Iskupio se tako za promašeni zicer u prvom poluvremenu, ali je imao dosta sreće jer se lopta od stative odbila u gol.

Nova izmena Milojevića - Vukanović je zamenio Krstovića u 55. minutu.

U 60. minutu Šormaz je imao priliku za novo izjednačenje. Izborio se za prijem lopte u šesnaestercu Borjana pored Pankova, ali je njegov šut na gol štoper Zvezde izblokirao.

Umalo da Tekijaški poravna rezultat u 65. minutu. Išla je lopta pod prečku, ali je Borjan odlično odreagovao i poslao loptu preko gola u korner, posle kojeg Spartak nije uspeo da pripreti.

Evo i prve izmene u redovima Spartaka. Gojkov je ušao u igru umesto Mladenovića u 70. minutu. Milojević je bio primoran da izvrši poslednju promenu za večeras. Umesto povređenog Petrovića na terenu je Ivanić.

Ponovo Tufegdžić pravi problem odbrani Crvene zvezde. Dobio je loptu u šesnaestercu rivala, šutirao iskosa sa desne strane, a lopta je okrznula drugu stativu. Bila je to odlična šansa za izjednačenje u 76. minutu.

GOOOOOOL - DUNĐERSKI PORAVNAVA REZULTAT U 79. MINUTU
Nije Borjan očekivao da će Dunđerski šutirati iz velike daljine. Ipak, bio je to snažan šut, pa golman Crvene zvezde, uprkos tome što je imao loptu na ruci, nije uspeo da odbrani.

GOOOOOOL - TOMANE U 84. MINUTU POSTIŽE SVOJ PRVI GOL ZA ZVEZDU
Dobra asistencija Gajića i još bolji šut glavom Tomanea - tako su gosti došli do novog vođstva.

Imali su domaći odličnu šansu u nastavku, ali je Žander glavom "skinuo" loptu sa gol linije. Ni novi pokušaj Dunđerskog iz velike daljine nije urodio plodom u 89. minutu.

Posle tri minuta nadoknade odsviran je kraj utakmice u Subotici. Crvena zvezda je na gostovanju Spartaku slavila rezultatom 3:2.