Fudbaleri Juventusa pobedom su počeli odbranu titule u Seriji A, pošto su u gostima slavili protiv Parme 1:0.

Jedini gol na meču, prvi u novoj sezoni italijanskog šampionata, postigao je Đorđo Kjelini u 21. minutu.

Kristijano Ronaldo je u 35. minutu zatresao mrežu Parme, ali je sudija, nakon pregledanog video snimka, poništio taj pogodak zbog ofsajda.

Portugalac je do kraja meča imao još dve prilike za gol, ali rezultat se nije menjao.

Juventus već u drugom kolu očekuje veliki derbi, pošto će na svom terenu dočekati Napoli, dok će Parma narednog vikenda gostovati Udinzeu.

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Fiorentinu 4:3.

Erik Pulgar je doveo Fiorentinu u vođstvo u devetom minutu golom sa penala, ali je Napoli do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat. Prvo je Dris Mertens pogodio mrežu domaćeg tima u 38. minutu, a potom je Lorenco Insinje bio siguran sa bele tačke u 43. minutu.

Nikola Milenković je u 52. minutu izjednačio na 2:2, četiri minuta kasnije Hose Kajehon je pogodio za novu prednost Napolija, da bi na 3:3 izjednačio Kevin Pris Boateng u 65. minutu

Slavlje domaćih igrača nije dugo trajalo, pošto je Insinje već u 67. minutu još jednom pogodio mrežu Fiorentine.

Napoli u drugom kolu očekuje gostovanje šampionu, ekipi Juventusa, dok će Fiorentina gostovati Đenovi.