Atalanta je u Italiji uspela da osvoji bod protiv Mančester sitija (1:1), ali nije samo to obeležilo meč. Naime, o jednom detalju bruji fudbalski svet.

Na golu engleskog tima se u završnici utakmice našao bek Kajl Voker. Razlog za to su dešavanja koja su prethodila tome.

Prvo je startni golman Ederson zamenjen na poluvremenu zbog povrede, da bi u 81. minutu Klaudio Bravo dobio crveni karton. Pošto na klupi nije imao trećeg čuvara mreže Pep Gvardiola je morao da improvizuje. U igru je uveo Vokera koji je stao među stative.

Imao je i dve intervencije, pa su tako krenule razne šale na društvenim mrežama.

- Izvini, ali je ovo presmešno. Ne bih imao poverenje da ti dam da držiš moju bebu – poručio je Sterling.

A, na zvaničnom profilu “građana” su se odmah našalili i prebacili Vokera sa defanzivaca na sektor sa golmanima.

- Velika pobeda i važna tri boda, ali mislim da ću se zadržati na poziciji beka - rekao je Voker.