HODALI su košarkaši Crvene zvezde na ivici prvog poraza u sezoni, ali je Džo Regland svoje i timsko loše veče spasao sa pet vezanih poena za trijumf nad Monakom (66:63). Naš šampion se sada popeo na vrh A grupe Evrokupa sa dve pobede u dva meča, a u narednom kolu dočekuje špansku Andoru.

Veoma pokretljiva odbrana debitanta u Evrokupu, takođe i veoma tvrdi obruči u dvorani stadiona “Luj Drugi”, držali su crveno-bele na poenterskoj nuli čitavih pet uvodnih minuta. Čaroliju je teškom trojkom razbio Faje i uveo naš tim u sasvim drugačijih preostalih pet minuta prve četvrtine. Odbrana je branila sve osim bivšeg Zvezdinog centra Kikanovića, koji je postigao svih šest poena za Monako u tom delu igre, napade su u ranoj fazi rešavali Beron, Perperoglu, Simanić i Odžo.

Ukoračili su crveno-beli u drugu deonicu s dvocifrenom prednošću, ali sa pogrešnim utiskom da su uspeli da odblokiraju napad. Trener Tomić je već do tada upotrebio svu dvanaestoricu iz protokola u pokušaju da napipa raspoloženiju ofanzivnu petorku, ali Zvezda u tom segmentu prosto nije ličila na sebe. Ta činjenica blisko je povezana sa time da prvi plejmejker Regland nije ličio na sebe.

Prve poene postigao je u nastavku meča, neposredno pre druge pauze zbog problema sa softverom za statistiku meča. Izgubljena evidencija nije sakrila da je Zvezda za skoro osam minuta treće četvrtine ubacila samo dva poena, izgubila šest lopti i dozvolila rivalu da kreira seriju 15-0! Posle “minus 11” i Tomićevog najglasnijeg tajm-auta ove sezone, pojavile su se naznake da je naš šampion počeo da igra košarku...

Nije to bila ni senka Zvezde iz meča protiv Budućnosti, ali su u nervoznoj, isprekidanoj utakmici, presudile njene pobedničke navike i – Regland. Na 37 sekundi do kraja pogodio je trojku, u narednom napadu i oba penala za nedostižnih 61:66 i kraj utakmice koju će i pobednik želeti što pre da zaboravi.

STADION Luj Drugi. Gledalaca: 2.000. Sudije: Jerezuelo, Hordov, Haliko.
MONAKO: L. Džons 4, Beri, Nidam 2, Lakomb 2, Šam, Kikanović 22, Lubaki, Dž. Džons 6, Robinson 11, Utara 4, Hamer 10, Žozef 2.
C. ZVEZDA: Regland 13 (3-2 za tri, 4 as), Radanov, Čović 5, Perperoglu 13 (6-3 za tri, 5 sk), Lazić, Faje 5, Beron 12 (4-2 za tri), Dobrić 2, Ristić, Simanić 2, Cirbes 6, Odžo 5 (5 sk).
6:17, 18:12, 20:8, 19:29