Derbi kola je pripao ekipi CSKA. U Madridu su savladali Real - 88:93 (20:24, 21:14, 20:29, 27:26).

Iks faktor u trijumfu gostiju bio je Higins koji je postigao 24 poena. Uz njega se istakao De Kolo sa 15. Na drugoj strani je Kampaco bio najbolji sa 23 poena. Oba tima su bila oslabljena, kod domaćina nije igrao Serhio Ljulj, dok na drugoj strani nije bilo Serhija Rodrigeza.

Košarkaši Makabija pobedili su u Tel Avivu Bajern iz Minhena sa 95:71 (27:17, 20:12, 20:26, 28:16) u 10. kolu Evrolige.

Makabi je utakmicu rešio sjajnom igrom u prvih 20 minuta kada je stekao 18 poena prednosti. Radonjićev Bajern je u drugom delu uspeo delimično da ublaži, ali je ekipa ostala bez snage, te je u finišu upisala ubedljiv poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majkl Rol sa 14 poena, dok je Aleks Tajus ubacio 13.

U ekipi Bajerna najefikasniji bio je Derik Vilijams sa 15 poena, a 11 je dodao Vladimir Lučić, dok je Stefan Jović postigao šest.

Nešto ranije Žalgiris je u neizvesnoj utakmici u Kaunasu slavio sa 83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20) protiv Olimpije iz Milana.

Najistaknutiji u pobedničkoj ekipi bio je Brendon Dejvis sa 27 poena, 10 skokova i četiri asistencije, a jedino je još Nejt Volters sa 11 poena bio dvocifren u Žalgirisu.

S druge strane, Olimpiju je do pobede predvodio Majk Džejms sa 17 poena i sedam asistencija, dok je Arturas Gudaitis dodao 16, a Vladimir Micov ubacio je 14.

Žalgiris je 10. sa četiri pobede i šest poraza, dok je Olimpija šesta sa skorom 6/4.

Igrači Gran Kanarije pobedili su večeras u gostima Darušafaku sa 75:71 (22:25, 12:19, 23:12, 18:15) u prvoj utakmici 10. kola Evrolige.

Španski tim dosta se mučio u prvom poluvremenu, ali je dobrom trećom četvrtinom uspeo da dodje do preokreta, a potom u neizvesnoj završnici reši pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Markus Erikson sa 23 poena, dok je Anžej Pasečniks dodao 17, uz osam skokova.

S druge strane jedini dvocifren u ekipi Darušafake bio je Rejk Mekalum postigao 13.

Gran Kanarija je 13. sa tri pobede i sedam poraza, dok je Darušafaka poslednja sa svega jednim trijumfom i devet poraza.