Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Valensije rezultatom 81:82 u meču četvrtog kola Evrokupa.

Crveno-beli su se posle lošeg starta vratili u meč i pobrinuli se za pravu dramu u finišu.

Ipak, Valensija je u poslednjem napadu nadmudrila Zvezdinu odbranu, došla do trijumfa i zadržala maksimalan učinak u Grupi G.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je Stratos Perperoglu sa 26 poena, Filip Čović je dodao 13, a Džo Regland deset poena.

U pobedničkom timu najbolji je bio Bojan Dubljević sa 24 poena, dok je Vil Tomas ubacio 11.

Zvezda u narednom kolu gostuje Limožu, dok Valensija ide u goste Unikahi.

19:00 - PRVA ČETVRTINA

Gosti nisu mogli da požele bolji start meča - Dubljević je vezao dve trojke, pa je Valensija povela 6:0. Posle dva neuspela pokušaja domaćih, Simanić je konačno zaustavio nalet rivala, ali je Dubljević upisao nove poene (2:8).

Cirbes je iskoristio svoju nadmoć pod košem i dodao nova dva poena za crveno-bele, ali je Laberi na lucidnu asistenciju Dubljevića uzvratio zakucavanjem. Nastavila se serija gostujućeg tima, Cirbes je uspeo samo da ublaži Zvezdin zaostatak - 6:14, posle pet minuta igre.

Primetna je nervoza u redovima domaćeg tima, fantastično čuvaju Berona igrači Valensije, pa je u većini situacija primoran da preda loptu nekome od saigrača. Perperoglu je probudio domaću publiku - vezao je dve trojke i približio crveno-bele na 14:18.

Dio je vratio trojku. Košarkaši Valensije su praktično bez greške u dosadašnjem toku meča, pogađali su sa svih pozicija, ali Čović, koji tek što je ušao sa klupe, u samom finišu prvog kvartala pogađa za tri i postavlja konačan rezultat na kraju uvodne četvrtine - 17:21.

19:17 - DRUGA ČETVRTINA

Nešto bolje izdanje crveno-belih na startu drugog kvartala. Odličnom odbranom i dobrim akcijama iz kontranapada Zvezda je došla da vođstva - 23:21. Pogađali su Odžo, Perperoglu i Beron. Beron je pogodio za tri, ali je Tomas odmah na suprotnoj strani uzvratio šutem sa distance.

Počeli su da greše u napadu igrači Valensije, a crveno-beli to koriste i dolaze do vođstva - 28:24, posle trojke Čovića. Fantastično igra Odžo u ovim trenucima, kako u odbrani, tako i u napadu. Beleži nove poene.

Van Rosom pogađa značajnu trojku za Valensiju, u periodu kada se njegov tim strašno muči u napadu (30:27). Nadovezao se Dubljević, koji na svom kontu već ima 12 poena. Ali, nastavila je i Zvezda sa odličnom odbranom i uspešnim kontrama. Perperoglu i Faje drže domaće na plus četiri (35:31), ali Tomas pogađa trojku iz kornera, pa Milan tomić traži prvi tajm-aut na meču pri rezultatu 35:34.

Valensija ne nalazi rešenje za iskusnog i nezaustavljivog Perperoglua, koji za sada igra glavnu ulogu među Zvezdinim poenterima. Abalde pogađa iz skraćenog kornera 40:37, a Davidovac je precizan na polaganju. Međutim, jedan detalj potpuno je izbacio iz takta crveno-bele. Odbranili su se, imali kontru, ali su dozvolili da im jedan od protivničkih igrača preseče dodavanje i upiše lake poene. Tomić je zatražio novi tajm-aut (42:39).

Perperoglu je nastavio u sjajnom izdanju i zabeležio svoj 18. poen, ali je Dubljević stavio tačku na prvo poluvreme svojim 15, pogodio je trojku i smanjio zaostatak Valensije pred odlazak na pauzu (44:42).

19:55 - TREĆA ČETVRTINA

Dobar početak Zvezde u trećoj deonici - ukradena lopta i prvi poeni za Reglenda na meču. Međutim, dobrom timskom košarkom Valensija dolazi do novog vođstva. Abalde je vezao sedam poena, dva je dodao Dubljević, pa gosti dolaze do vođstva 55:48, uz seriju promašaja domaćih košarkaša. Tomić traži tajm-aut.

Dubljević više ne bira poziciju - novu trojku pogađa iz kornera, a potom je precizan i sa poludistance. Gosti dolaze do plus 12 (48:60). Beron pogađa trojku i smanjuje zaostatak, ali se onda nastavlja serija Zvezdinih propuštenih šansi. To kažnjava Tobi, ali Čović posle teškog šuta blago smanjuje zaostatak - 53:62.

U igri je Ristić koji pogađa nove poene za crveno-bele, ali ne uspevaju domaći da odbrane poslednji napad. Pred poslednju četvrtinu rezultat je 58:64.

20:17 - ČETVRTA ČETVRTINA

Zvezda je furiozno ušla u poslednju deonicu i iz minuta u minut topila prednost gostujućeg tima. Faje je pogodio trojku, ali je vratio Tobi. Međutim, od tog trenutka crveno-beli ulaze u odličnu seriju. Reglend je pogodio polaganje, Perperoglu je bio odličan u prodoru, dok je Ristić u ključnom trenutku doneo domaćima izjednačenje (71:71). Tomas je prethodno pogodio novu trojku i jedno slobodno bacanje za Valensiju, ali su se gosti tu zaustavili. Klupa španskog tima traži tajm-aut.

Prijao je predah gostujućim igračima, napravili su seriju 4:0. Sada Tomić traži tajm-aut. Čović je u nastavku pokušao za tri, ali ga je Van Rosom omeo tom prilikom i poslao Zvezdinog pleja na liniju za slobodna bacanja. Pogodio je dva od tri (73:75). Imala je Zvezda dobru poziciju da se odbrani u sledećem napadu, ali se Tomas izborio pod košem i doneo Valensiji prednost 77:73.

Perperoglu je pogodio za tri, Dubljević je pokušao da uzvrati, ali je ovoga puta bio neprecizan. Kaznili su to crveno-beli, Čović je na suprotnojoj strani pogodio pod faulom, pa je klupa Valensije zatražila novi tajm-aut (78:77). Bio je precizan i pri dodatnom slobodnom bacanju Čović.

Tomas je pod faulom pogodio izuzetno težak šut, pa sa linije penala doneo milimalnu prednost svom timu (79:80). Zvezda je propustila priliku da uzvrati, promašio je Beron, potom i Perperoglu, ali i Valensija maši dva pokušaja za tri. Milan Tomić traži tajm-aut pred napad domaćeg tima, manje od pola minuta je ostalo do kraja utakmice.

Reglend je preuzeo inicijativu, krenuo sam u prodor i preko Dubljevića poentirao za vođstvo Zvezde 15 sekundi do kraja. Sada trener Valensije traži tajm-aut. Van Rosom je nadmudrio Zvezdinu odbranu i poentirao tri i po sekunde pre kraja. Crveno-beli su pokušali da kreiraju akciju za pobedu, ali nisu uspeli ni da šutnu na koš. Davidovac je poslao loptu do Perperoglua koji je odgurnut pa nije uspeo da uputi dodavanje. Smatra klupa Zvezde da je bilo faula, ali vreme ističe i sudije sviraju kraj utakmice. Na kraju pobeda Valensije - 81:82.