DVA lica su košarkaši Partizana pokazali na premijeri pred domaćim navijačima, ali na njihovu sreću, prevagnulo je ono pozitivno. Crno-beli su u drugom kolu Evrokupa u „Štark areni“ nastavili pobednički niz i protiv turskog Tofaša – 93:80. Momci iz Humske su u jednom trenutku gubili i sa 14 razlike, ali su nošeni podrškom sa tribina preokrenuli i na kraju upisali ubedljiv trijumf. Sa skorom 2-0 otputovaće u Litvaniju na megdan Ritasu u narednom kolu.

Na kompletan ambijent u najvećoj dvorani na Balkanu, košarkaši Partizana nisu uspeli da ostanu imuni. Trema je učinila svoje, ruke su se stegle,obruči suzili, pa su navijači u prvoj četvrtini mogli da uživaju uglavnom u tečnoj i organizovanoj igri Tofaša. Prvi je zalet uhvatio Tarik Filip. Načeo je još tvrde koševe protivnika, a onda se posvetio razigravanju. Njegova dodavanja su uspešno pretvarali u poene Vilijams i Vajt, pa se turski tim već u 11.minutu udaljio na razdaljinu od „plus 14“.

NAVIJAČI UTIHNULI NA POČETKU U dvorani je bilo oko 9.000 domaćih navijača, ali pesma sa tribina nije dolazila sve vreme. Crno-bele najvatrenije pristalice su tokom prvog poluvremena uglavnom u tišini gledale utakmicu zbog smrti jednog od vođa navijača Gorana Klještana, kome su transparentom odali počast.

Samo na trenutke su crno-beli demonstrirali repertoar iz prethodnih utakmica, a izuzetno je nedostajao i energični Rašon Tomas, koji je zbog povrede gledao meč u civilu. Shvatili su iskusni Nemanja Gordić i Novica Veličković da moraju da „probude“ saigrače, ali i gledaoce. Kapiten je pogodio dve bitne trojke i tako održavao svoj tim i dalje na pristojnoj udaljenosti.

Međutim, na svaki dobar potez domaćih, gosti su preko tandema Vilijams-Vajt imali pravi odgovor. Partizan je tek u završnici poluvremena vezao nekoliko dobrih odbrana, od kojih je najglasnijim aplauzom nagrađena rampa Parahovskog. Razigrao se Rade Zagorac u napadu i doveo crno-bele pred pauzu na sasvim podnošljivih „minus četiri“ s obzirom na sve što se dešavalo na terenu.

Sa mnogo većom dozom energije domaći su istrčali na teren u nastavku. Navijači su sve bolje „igrali“ svoju ulogu, pa je njihova pesma davala igračima još veći motiv. Prvo je Kori Volden, prošlogodišnji MVP izraelskog šampionata, pogodio trojku. Potom je isto učinio i Jaramaz i tako doneo prvo vođstvo Partizanu – 54:52. U poslednjih deset minuta ekipe zakoračile sa podjednakim šansama za pobedu – 66:66.

Ponovo je na glavnu scenu izašao Rade Zagorac. Krilni igrač crno-belih je pogodio dva vezana projektila van linije 6,75 metara. U narednom napadu je raspoloženi Mozli prvi put povećao na šest razlike. Sve motivisaniji su bili Trinkijerijevi momci. Pogađali su Volden, Parahovski... Kapiten Veličković je odigrao dobru odbranu, koju je krunisao zakucavanjem.

Pet minuta pre kraja u hali je užarena atmosfera dostigla vrhunac, a na semaforu je sijalo – 83:74. Nije se zadovoljio tom razlikom Novica, pa je nastavio da demonstira kvalitet koji poseduje i u poznim igračkim godinama... Kada je doneo dvocifrenu prednost, trener ga je povukao sa terena, a navijači nagradili ovacijama. Još jedna važna pobeda je arhivirana.

DVORANA: „Štark arena“. Gledalaca: 9.854. Sudije: Herencuelo (Španija), Zamojski (Poljska), Vilius (Litvanija).

PARTIZAN: Volden 12 (7as), Zagorac 26 (5sk), Pejdž, Gordić 12 (4as), Parahovski 6, Jaramaz 8, Miletić, Veličković 15 (7sk, 4as), Birčević 3, Janković 2, Pejners 3, Mozli 6 (6sk).

TOFAŠ: Mustafa, Durmaz 5, Aksu, Ugurlu 7 (6as), Ermiš 2 (6as), Tuna, Vajt 16, Satir, Filip 16 (6sk, 8as), Ložeski 14, Vilijams 18 (5sk), Jašar 2 (5sk).

Po četvrtinama: 15:27, 30:22, 21:17, 27:14.