Predstavnici ABA lige u Evrokupu, osim Partizana, nikako da krenu sa dna. Podgorička Budućnost i Cedevita Olimpija posle tri kola još uvek nemaju trijumf u drugorangiranom Evroliginom takmičenju i u preostalom delu prve faze takmičenja čeka ih veoma težak zadatak da se izbore za mesto koje vodi u Top 16.

Podgoričani su ponovo razočarali navijače u "Morači". Nadali su se "đetići" da će jadranski trijumf na gostovanju Crvenoj zvezdi dati vetar u leđa izabranicima Slobodana Subotića da krenu sa mrtve tačke u Evrokupu, ali ih je na dno zakucala Arka iz Gdinje (62:59), koja je u neizvesnoj završnici, posle promašene trojke Kobsa uz zvuk sirene, slavila drugi trijumf.

Vicešampioni ABA lige dobro su počeli meč i sredinom druge deonice imali velikih 14 poena viška (26:12) i kada se očekivalo da će slomiti grogiranog rivala, koji od 7. do 12. minuta meča nije uspeo da postigne koš, jednostavno su stali. Poljaci su uspeli da zaustave razigranog Martina i polako počeli da tope prednost domaćina, koja je u 24. minutu neutralisana (39:39), a nedugo potom i prestignuta (47:46, 30. minut).

Martin (14), Kobs (10) i Bamfort (10) bili su dvocifreni u poraženom timu, dok su goste do trijumfa vodili Bostik (19) i Emeloglu (17).

Dvocifreni plus (14 poena) ispustila je i Cedevita Olimpija u Breši. Predvođeni Blažičem, Simonovićem, Milerom-Mekintajerom i Boutrajtom, Ljubljančani su u 16. minutu vodili 41:27, ali su domaći već do odlaska na veliki odmor prepolovili zaostatak, da bi u završnici treće i početkom četvrte četvrtine napravili potpuni preokret (58:57). Ipak, puleni Slavena Rimca uspeli su da "održe glavu iznad vode", u poslednjih minut i po ušli su sa dva poena više, ali do kraja susreta nisu uspeli da postignu poene, što ih je koštalo trećeg neuspeha u Evrokupu.

Miler Mekintajer je meč završio sa 21 poenom, Blažič je dodao 18, Hopkins 10, Boutrajt devet, a Marko Simonović je uz sedam poena imao i devet skokova.