Novak je u polufinalu turnira u Šangaju! U četvrtfinalu je najbolji srpski teniser savladao Kevina Andersona (Južna Afrika) - 7:6 (7:1), 6:3.

Posle nešto teže osvojenog prvog seta, u drugom je odmah napravio brejk i rutinski priveo meč kraju. Bila mu je to njihov osmi duel i sedma pobeda Srbina.

Za plasman u finale Novak će igrati protiv Aleksandra Zvereva (Nemačka) koji je bio bolji od Kajla Edmunda (Velika Britanija) - 6:4, 6:4.

Biće to njihov drugi susret, prvi je, u Rimu prošle godine, pripao Nemcu.

09:47 - PRVI SET

0:1 - Anderson već u prvom gemu pokazuje svoje najjače oružje - servis. Novak je i pored toga uspeo da dođe dva puta do "đusa" (40:40), ali ne i do brejk šansi.
1:1 - Đoković lagano dolazi do prvog gema u meču.
1:2 - Anderson znatno sigurniji u svom drugom servis gemu.
2:2 - Ekspresan odgovor srpskog igrača
2:3 - Đoković započinje gem idealno, osvaja dva poena u nizu. Anderson uzvraća odličnim servisima, ali Novak dolazi do prve brejk lopte. Ne uspeva da je pretvori u vođstvo. Kevin zatim asom osvaja gem.
3:3 - Nastavlja Novak sa sigurnim servisima. Bez problema stiže do gema.
3:4 - Anderson bez izgubljenog gema čuva prednost.
4:4 - Kevin dolazi do 30:30, ali Đoković oružjem protivnika - servisima, izjednačuje. Imao je čak tri asa.
4:5 - Mučio se Anderson sa servisima u devetom gemu, Đoković je dva puta stizao do izjednačenja, ali ne do brejk prilika.
5:5 - Posle dužeg, jedan kratak i brz gem za Novaka.
5:6 - Anderson uzvraća na isti način i bez izgubljenog poena dolazi do gema.
6:6 - Novak je prvi put u setu morao da igra gem na razliku. Dobio ga je uz malo poteškoća, spasenu brejk loptu i tako obezbedio taj-brejk.
7:6 - Đoković idealno započinje odlučujući gem, dva puta pravi mini-brejk i dolazi do nedostižnog vođstva (6:1). Gem je završio kako ga je i počeo, brejkom za ubedljivih 7:1 u taj-brejku.

10:27 - DRUGI SET

1:0 - Lagano, sa nulom, Đoković osvaja gem na startu drugog seta.
2:0 - BREJK! Novak osvaja odmah dva poena u nizu, Anderson osvaja naredni, posle čega Đoković dolazi do dve brejk lopte. Koristi odmah prvu.
3:0 - Đoković potvrđuje brejk i uvećava prednost.
3:1 - U pauzi između gemova je Kevin otišao do svlačionice gde ga je sačekao lekar. Brzo se vratio na teren. To je dalo rezultat pošto je, zahvaljujući servisima, uspeo da osvoji prvi gem u setu.
4:1 - Još jedan lak gem za srpskog igrača.
4:2 - Anderson ostaje u igri i uzima gem.
5:2 - Nema Đoković previše problema u svom servis gemu. Dolazi na gem do meča.
5:3 - Novak nije napadao Kevina u osmom gemu, Južnoafrikanac je to iskoristio da ostane u meču.
6:3 - KRAJ! Đoković je u polufinalu Šangaja posle realizovane treće meč lopte. Tamo ga čeka Zverev.