ОД ИЗВЕШТАЧА “НОВОСТИ”: ЛУКСЕМБУРГ

СРБИЈИ је требала фудбалска промена и она се коначно догодила. Није баш, наизлед, био неки тежак испит, али вечерасу Луксембургу се видело да “орлови” нису заборавили да побеђују. Домаћин је претио, био на ивици два пута да стигне до изједначења, презнојиоје добро и терен и клупу “орлова”, али је на крају изгубио – 1:3 (0:1).

Најавио је нови селектор Љубиша Тумбаковић велике промене у свом тиму и заиста их је било. Променио је тренер “орлова” више од пола екипе у односу на ону која је изгубила у суботу од Португалије и ова мала “шок терапија” је изгледа дала прави резултат. У Холандију се због повреде вратио Тадић, а са клупе у Луксембургу меч су почели да гледају Лазовић, Матић, Настасић, Костић и Миленковић. На терену су се у улози стартера појавили Рукавина, Спајић, Катаи, Лукић, Милинковић-Савић и Љајић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Луксембург - Србија 1:3

Ипак, онај од кога увек очекујемо гол је био на свом месту. Александар Митровић је примирио малобројну, али бучну домаћу публику и “кочоперне” играче на терену головима у 36. и 79. минуту донео три бода који нам теоретски можда не значе ништа, али у пракси доказују да у нашој групи мора да се игра до краја. Митровић је начео домаћина прво после одличног центаршута капитена Коларова када је у свом стилу, главом послао лопту у мрежу. Пре тога је и у 6. минуту имао сличну прилику, а после тога је домаћин озбиљно претио Дмитровићу којег је умало аутоголом чак изненадио Урош Спајић у 12. минуту.

У полувремену је Тумбаковић у свлачионици оставио Катаија, а на терену се појавио Немања Радоњић и дуплирао предност већ у 54. минуту својим дебитантским голом за репрезентацију Србије. Домаћин је “зујао” и константно претио, постигао гол за 1:2 у 66. минуту, имао после тога две сјајне шансе за изједначење, али је Митровић после врхунске асистенције Милинковић-Савића у 79. минуту “оверио” победу и бодове.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КИКС “ОРЛИЋА”: Летонци однели бод из Новог Сада

Србија је тако, после дебакла у Украјини и пораза од Потугалије показала знаке живота против Луксембурга. Неко ће можда, иронично, данас рећи да је та селекција можда наша мера, али на Тумбаковићу и његовим играчима је да докажу да могу и са јачима. За месец дана сви они ће бити поново заједно, када иду у госте Литванији.

ЛУКСЕМБУРГ – СРБИЈА 1:3 (0:1)

СТРЕЛЦИ: Турпел у 65. минуту за Луксембург, а Митровић у 36. и 79. и Радоњић у 65. минуту за Србију. Стадион “Жоси Бартел” у Луксембургу. Гледалаца: 6.373. Судија: Орел Гринфелд (Израел) 6.

ЛУКСЕМБУРГ: Морис 6,5 – Жерсон 6, Шано 6, Карлсон 6 – Родригез 6, О. Тил 6,5, Б. Мартинс 6,5, Жанс 6,5 – В. Тил 7 – Де Вил 6,5(61. Турпел 7), Синани 6 (61. Да Мота 6,5).

СРБИЈА: Дмитровић 7 – Рукавина 6, Максимовић 6, Спајић 6, Коларов 6,5 – Лукић 6 (61. Гаћиновић 5,5), Миливојевић 6, Катаи 6 (од 46. Радоњић 7), Милинковић-Савић 6,5 (од 79. Матић-), Љајић 7 – Митровић 8.

Играч утакмице: Александар Митровић.

ПРЕМИЈЕРКА УЗ “ОРЛОВЕ”

ПРЕМИЈЕРКА Србије Ана Брнинабић која се налази у дводневној посети Луксембургу вечерас jе била уз нашу фудбалску репрезентацију. Она је у друштву домаћег премијера Гзавијера Бетела била смештена у централној ложи стадиона “Жоси Бартел” одакле је пратила квалификациону утакмицу “орлова”. Са премијерима су у друштву били и председници фудбалских савеза две земље, Пол Филип и Славиша Кокеза.